امروز آغاز نقل و انتقالات برون استانی فرهنگیان

اشتراک گذاری :

خبرداری؟

ثبت‌نام فرهنگیان برای نقل و انتقالات برون استانی از فردا شنبه ۵ خرداد از طريق سامانه الكترونيكي وزارت آموزش و پرورش آغاز می‌شود.
به گزارش خبرداری به نقل از فارس، شيوه‌نامه نقل و انتقال نيروهاي رسمي و پيماني آموزش و پرورش متقاضي انتقال دائم و موقت برون استاني با تأكيد بر مديريت كمبود و بهبود تراز نيروي انساني و ساير ضوابط و مقررات مربوط براي سال تحصيلي 1404ـ1403 از سوي علي فرهادي معاون برنامه‌ريزي و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش، 29 ارديبهشت امسال(1403) خطاب به مديركل آموزش و پرورش استان‌ها ابلاغ شد.

فرايند نقل و انتقال برون استاني:

فرايند نقل و انتقال برون استاني با توجه به فهرست فضلي امتياز تأييد شده متقاضيان و بر اساس جداول تراز نيروي انساني ادارات(به تفكيك اداره/ گروه رشته/ جنسيت) و با رعايت دستورالعمل توسعه سنواتي ساماندهي نيروي انساني مطابق جدول زمان‌بندي اجرا مي‌شود.

فرايند نقل و انتقال درون استاني:

براي حفظ و بهبود توازن نيروي انساني با رعايت مقتضيات منطقه و استان، انتقالات درون استاني با هماهنگي حداكثری با مفاد اين بخشنامه و سامانه مركز برنامه‌ريزي منابع انساني و امور اداري به اداره‌كل آموزش و پرورش استان تفويض مي‌شود.

ضوابط و مقررات ثبت درخواست انتقال

انتقال دائم: دارا بودن حدقل 5 سال سنوات خدمت تجربی مشروط به رعایت تراز نیروی انسانی منطقه/ استان نیاز است.فرهنگياني که در سال تحصیلی جاری در وضعیت انتقال موقت هستند، با دارا بودن شرایط انتقال دائم(حداقل 5 سال سنوات تجربی)، در صورت درخواست خود در سامانه، بدون اعلام نظر مبدا و مقصد محل خدمت به صورت سیستمی وضعیت انتقال آنها تبدیل به دائم خواهد شد و در صورتی که شرایط انتقال دائم را نداشته باشند (کمتر از 5 سال سنوات تجربی) با درخواست خود در سامانه، انتقال موقت آنها به صورت سیستمی تمدید خواهد شد.انتقال موقت: دارا بودن حداقل دو سال سنوات خدمت تجربی مشروط به رعایت تراز نیروی انسانی منطقه/ استان.منظور از محاسبه سابقه خدمت تجربی، خدمت تمام وقت آموزشی و تربیتی در آموزش و پرورش تا تاریخ 31 شهریور 1403 است.

مدت سوابق حق‌التدريس و سوادآموزي جزو سابقه محسوب نمي‌شود

مدت سوابق خدمت به صورت حق‌التدریس، نهضت سوادآموزی، مأموریت به سایر دستگاه‌ها، تحصیل در مراکز تربیت معلم، تربیت دبیر، خدمت نظام وظیفه، قرارداد کار معین و … جزو سابقه خدمت تجربی برای انتقال محسوب نمی‌شود.

امتياز ويژه براي 2 استان

در صورت انتخاب ورود به یکی از مناطق تابعه ادارات کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران و سیستان و بلوچستان (به غیر از مرکز استان)، فرم امتیازات متقاضی با ضریب 1.2(يك و دو دهم) بررسی می‌شود.خروج از مناطق تابعه استان‌های دارای مازاد نیرو با ضریب 1.2(يك و دو دهم) محاسبه می‌شود.

مکاتبه برای درخواست انتقال ممنوع است

با عنايت به اینکه فرآیند جابه‌جایی کارکنان توسط سامانه پردازش می‌شود، هر گونه مکاتبه با موضوع درخواست جابه‌جایی ممنوع است و ترتیب اثر داده نخواهد شد.نظارت بر فرايند نقل و انتقالات، بر عهده مركز برنامه‌ريزي منابع انساني و امور اداري به عنوان بالاترين مرجع تأييد و رسيدگي است.

درخواست‌هاي خارج از سامانه امكان‌پذير نيست

اقدامات مربوط به متقاضیان1- ثبت اطلاعات و تکمیل فرم امتیازبندی در بازه زمانی مشخص شده در سامانه my.medu.irتبصره: پذیرش درخواست‌های خارج از سامانه و یا پس از مهلت تعیین شده امکان‌پذیر نخواهد بود.2) بارگذاری مدارک و مستندات در سامانه بر اساس جدول زمان‌بندیتبصره: در صورت اعلام اداره‌كل استان مبدأ، متقاضي آمادگي ارائه اصل مستندات را داشته باشد.3) افراد منتقل شده (انتقال موقت) سال قبل نیز در صورت درخواست تبدیل به انتقال دائم یا تمدید انتقال موقت، مکلف به ثبت‌نام در سامانه هستند.

موارد اولویت انتقال:

مشمولين موارد ذيل مشروط به رعایت تراز نیروی انسانی (عدم نیاز در مبدا و عدم ایجاد مازاد نیرو در مقصد) و با داشتن حداقل سنوات خدمت تجربي مقرر، در اولویت انتقال هستند:1) فرهنگی که خود، همسر یا فرزند وی به بیماری حاد و صعب‌العلاج مبتلا بوده، در صورت ارائه تأییدیه شورای پزشکی مبنی بر اینکه قادر به ادامه خدمت در آن منطقه نباشد.2) زوجین فرهنگی متقاضی انتقال به محل خدمت همسر3) فرهنگیانی که همسر آنان شاغل در واحدهای زیرمجموعه ستاد کل نیرو‌های مسلح بوده و طبق امریه دستگاه مربوطه (بدون درخواست خود) منتقل شده باشند.4) فرهنگيان دارای حداقل 30 سال سابقه خدمت مشروط به حدقل 2 سال استمرار خدمت5) بانوان فرهنگی دارای سه فرزند زیر 12 سال (ملاک محاسبه سن فرزندان تا تاریخ 31 شهریور 1403 است) 6) پدر، مادر، همسر و فرزند شهید7) جانبازان بالای 25 درصد8) همسر و فرزند جانباز 50 درصد به بالاتبصره: موافقت با درخواست انتقال همسر جانباز در صورت تغییر دائم محل اشتغال جانباز در همان سال با ارائه مدارک معتبر و تأییدیه از مراجع ذی‌صلاح به استناد ماده 17 آیین‌نامه قانون تسهیلات استخدامی و جانبازان بلامانع است.

موارد منع انتقال

1) انتقال برون استانی دانشجویان متعهد خدمت در طول مدت تحصیل ممنوع است، لكن صرفاً در نقل و انتقال درون استانی مشروط به رعایت تراز نیروی انسانی، امکان انتقال آنها با موافقت مبدأ و مقصد میسر خواهد بود.2) انتقال نیروهای قراردادی انجام کار معین ممنوع است.3) به استناد تبصره 4 تصويب‌نامه شماره 833 شوراي عالي انقلاب فرهنگي در مورد نحوه جذب منابع انساني در مشاغل آموزشي و تربيتي وزارت آموزش و پرورش مورخ 8 آذر 1399 درخواست خروج نیرو از بوم به منزله قطع رابطه استخدامی و ابقای ردیف براي بوم خواهد بود؛ لذا کارکنان جذب شده از طریق این مصوبه، امکان خروج از بوم را ندارند و مسؤولیت عواقب حقوقی آن بر عهده شخص متقاضی است. تبصره 1: این موضوع مشمول متقاضیان انتقال و مأموریت بین دستگاهی نیز هست.)تبصره 2: در خصوص نقل و انتقال درون استاني بر اساس بخشنامه مصوبه «كارگروه توسعه مديريت استان» عمل خواهد شد.4) انتقال دائم یا موقت متعهدین خدمت موضوع ماده 3 قانون متعهدین خدمت به دانشگاه‌های وابسته یا غیروابسته و همچنین سازمان‌ها، مراکز، مؤسسات وابسته دارای ماهیت حقوقی مستقل یا غیردولتی، مؤسسات یا سازمان‌های دارای آیین‌نامه یا ظرفیت قانونی استخدامی خاص، هیأت‌ امنایی بودن و نیز سایر دستگاه‌های اجرایی و نهادها و مدارس وابسته به آنان قبل از ایفای کامل تعهد یا تعیین تکلیف آن(پرداختن خسارت با داشتن كارت پايان خدمت) ممنوع است و مشمول موارد اولویت انتقال نمی‌شوند.تبصره: داشتن تعهد خدمتي موضوع ماده 3 قانون متعهدين خدمت براي مستخدمين رسمي‌ـقطعي، مانع درخواست انتقال درون سازماني آموزش و پرورش نمي‌شود.
– در صورت احراز عدم شرايط و استحقاق افراد منتقل شده، با متخلفين براي مقررات برخورد خواهد شد. – تحقق انتقال منوط به رعايت تراز نيروي انساني(عدم نياز در مبدأ، وجود نياز و عدم ايجاد مازاد نيرو در مقصد) است.– در خصوص همسران نظامی، صرفا به درخواست افراد معرفی‌شده در لیست واحد ستاد کل نیروهای مسلح تربیت اثر داده خواهد شد.

انتقال نيروي آموزشي به واحدهاي اداری صرفاً قبل از شروع سال تحصیلی

– انتقال نیروهای آموزشی به واحدهای اداری، صرفاً تا قبل از شروع سال تحصیلی امکان‌پذیر خواهد بود.– عدم مراجعه افراد انتقال‌یافته به محل‌های تعیین‌ شده پس از اعلام نتیجه، غیبت تلقی می‌شود لذا لازم است مبادی خدمتی از به‌کارگیری آنان خودداری کرده و ادارات آموزش و پرورش مقصد نیز مراتب غیبت را به هیأت تخلفات اداری کارکنان اعلام کنند.

انصراف از انتقال دائم پس از تأييد نهايي ممنوع

– انصراف از انتقال دائم پس از تأیید نهایی، ممنوع است و ترتیب اثر داده نخواهد شد.-ادارات شهرستان‌ها و مناطق مقصد، مكلفند يك ماه قبل از پايان دوره انتقال موقت افراد متقل شده سال قبل، نسبت به اطلاع‌رساني به آنان اقدام و در پايان دوره انتقال، نسبت به پبگيري و تعيين وضعيت خدمتي افراد اقدام كنند. – مسؤوليت اطلاع‌رساني، نظارت بر حُسن اجرا و پاسخگويي مناسب به متقاضيان انتقال برون و درون استاني با مديركل آموزش و پرورش استان‌ها است. از مراجعه متقاضيان به واحدهاي ستادي خودداري شود. مکاتبه و ارائه درخواست خارج از سامانه مربوطه یا مراجعه حضوری متقاضیان به وزارتخانه و مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی و امور اداری در رابطه با انتقال، ممنوع بوده و در نتایج ارزیابی عملکرد استان‌ها لحاظ خواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *