به نظر شما بهترین شخص برای ریاست مجلس دوازدهم کیست؟

اقدامات شهرداری برای مقابله با سفید بالک ها در پایتخت

اشتراک گذاری :

خبرداری؟

معاون خدمات شهری شهرداری تهران از ابلاغ دستورات لازم به سازمان بوستان ها و فضای سبز شهر تهران برای جلوگیری از طغیان سفیدبالک ها خبر داد.

حسین نظری در توضیح بیشتر برای این اقدام شهرداری تهران گفت: هفته گذشته به سازمان بوستان ها و فضای سبز شهر تهران دستورات لازم جهت اتخاذ تدابیر لازم شامل انجام سم پاشی و سایر موارد مقابله‌ای برای جلوگیری از طغیان سفید بالک ها در تهران داده شده است.

 

وی افزود: مدیر عامل سازمان بوستان ها هم اعلام کردند که هماهنگی های لازم در کمترین زمان برای انجام اقدامات مقابله ای آغاز می شود.

 

معاون شهردار تهران ادامه داد: معمولا افزایش سفیدبالک ها از مناطق جنوبی شروع می شود که قطعا با انجام تدابیر پیشگیرانه جلوی طغیان آنها گرفته خواهد شد.

 

سفید بالک توت حشره کوچک سفید رنگی از جنس Aleuroclava است که از سال ۱۳۹۳ به دلیل در دسترس بودن میزبان گیاهی (توت و زیتون)‌ و همچنین فعال نبودن و یا عدم استقرار دشمنان طبیعی و کار آمد در فضای سبز شهر تهران به حالت طغیانی در آمده است.

 

سفیدبالک با کاهش دما وارد مرحله زمستان گذارنی می‌شود و تابستان سال آینده با گرم شدن هوا فعالیت خود را آغاز می‌کند. سفید بالک‌ها برای انسان بی‌ضرر هستند و تنها از شیره گیاهان میزبان تغذیه می‌کنند و سبب ضعف و در نهایت خشک شدن گیاه می‌شوند.

بیشتر بخوانید:

هلدینگ گردشگری شهرداری تهران در آستانه راه‌اندازی

به‌طور کلی هیچ یک از سفید بالک‌های شناسایی و گزارش شده در دنیا ناقل بیماری به انسان نیستند و تنها در صورت افزایش بیش از حد در هوا مزاحمت‌هایی را برای شهروندان ایجاد خواهند کرد و در صورت ورود به دستگاه تنفسی ممکن است سبب تحریکات تنفسی شوند که برای جلوگیری از آن می‌توان از ماسک استفاده کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *