اشتغال بانوان زندانی 

اشتراک گذاری :

خبرداری؟

مدیر کل امور بانوان شهرداری تهران با بیان اینکه سال گذشته تفاهم‌نامه بسیار خوبی با سازمان زندان‌های استان تهران برای اشتغال بانوان زندانی داشتیم گفت: در حال حاضر بیش از ۵۰ بانوی زندانی دارای شرایط لازم در مجموعه‌های کوثر مشغول به‌کار هستند.

به گزارش خبرداری به نقل از میزان مریم اردبیلی درباره زیر ساخت‌های شهرداری تهران برای بانوان گفـت: زیر ساخت‌های ویژه بانوان در شهر تهران شامل ۹ بوستان ویژه بانوان، ۲۲ مجموعه شهربانو و ۷ مجموعه شهردخت است که جدیدند و امسال نیز اعتبار خوبی برای نوسازی، بهسازی و تجهیز تمام مجموعه‌های ویژه بانوان در شهر تهران در نظر گرفته شده و بودجه‌اش به تصویب شورای اسلامی شهر تهران نیز رسیده است. مجموعه این سرانه‌ها حدود یک میلیون و ۴۰۰ هزار متر مربع است و اعتباری که برای نوسازی آن‌ها اختصاص پیدا کرده حدود نیم همت است که اختصاص چنین بودجه‌ای برای این کار تاکنون سابقه نداشته است و بانوان تا پایان سال شاهد نونوار، به‌روز و مجهز شدن مجموعه‌های ویژه خودشان در شهر تهران خواهند بود.

 

وی در مورد کارآفرینی برای بانوان تهرانی بیان کرد: در رابطه با کارآفرینی ۲ نوع اقدام انجام می‌دهیم که یکی مربوط به بانوانیست که بیشتر نیاز به حمایت دارند مثل بانوان سرپرست خانوار که در مجموعه‌های کوثر شهرداری مشغول به فعالیت هستند و بخش دیگر کار نیز مربوط به مشاغل خانگیست و چند هزار نفر در قالب پویش «کار تو خونمونه» مشغول به کار شدند و علاوه بر این اقدامات، نمایشگاه تولید ملی و بازارچه‌های فصلی و دائمی را نیز داریم که به بانوان تولیدکننده فرصت فروش می‌دهد.

 

مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران ضمن اشاره به اینکه همچنین در مجموعه‌های شهردخت و شهربانو دوره‌های مهارت‌آموزی و کارگاه‌های ویژه برای کارآفرینی بانوان را داریم، درباره امکان ورزشی ویژه بانوان ادامه داد: عمده اماکن ورزشی ما زیر مجموعه سازمان ورزش شهرداری تهران است و بخش قابل توجهی از این اماکن نیز به بانوان اختصاص دارد یا اینکه به صورت مشترک برای آقایان و بانوان مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین در تمام مجموعه‌های شهربانو و بوستان‌ها فضا‌های ورزشی سرپوشیده که شامل مجموعه‌های ورزشی آبی، توپی و بدنسازی هستند وجود دارد.

 

اردبیلی درباره تفاهم‌نامه اداره کل امور بانوان شهرداری تهران با سازمان زندان‌ها توضیح داد: سال گذشته تفاهم‌نامه بسیار خوبی با سازمان زندان‌های استان تهران داشتیم و این تفاهم‌نامه اتفاق بزرگی بود و باعث شد بانوان زندانی بتوانند در دوران محکومیتشان مشروط به اشتغال در مجموعه‌های کوثر شهرداری به صورت رای باز در خانه‌هایشان باشد و حقوق مکفی هم دریافت کنند.

 

وی با بیان اینکه قبلا نیز به صورت موردی شاهد این اتفاق بودیم، افزود: در حال حاضر این اقدام به صورت سازماندهی شده و مداوم صورت می‌گیرد و بانوان زندانی که به ما معرفی می‌شوند پس از طی مشاوره‌های مددکاری و مشاوره‌های اشتغال و در صورت لزوم آموزش به مجموعه‌های کوثر ترجیجا محل زندگیشان ارجاع داده می‌شوند، در حال حاضر بیش از ۵۰ بانوی زندانی در این مجموعه‌ها مشغول به کار هستند، همچنین بانوان زندانی دارای پابند الکترونیک نیز به ما ارجاع داده می‌شود، امیدواریم با استفاده از فضا‌های مشاوره و کارآفرینی شهرداری تهران زندان زنان خالی شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *