مدیرعامل بانک رفاه کارگران در گفتگو با پول نیوز،

اسماعیل لَله گانی: حاکمیت پول حتما باید در اختیار بانک مرکزی باشد (+فیلم)

اشتراک گذاری :

خبرداری؟

مدیرعامل بانک رفاه کارگران: بانک مرکزی باید توانمندی و اقتدار لازم را داشته باشد تا بتواند عملیات بانکی و پولی کشور را تحت مدیریت خود داشته باشد. حاکمیت پول جزو یکی از موضوعاتی است که حتما باید در اختیار بانک مرکزی باشد.
اسماعیل لَله گانی مدیرعامل بانک رفاه کارگران در گفتگو با پول نیوز در دهمین همایش بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت با بیان اینکه شبکه بانکی در حوزه ارائه خدمات بانکداری الکترونیک به مردم نسبت به خیلی از سازمانها و دستگاهها جلوتر عملکرده، گفت: خدمات نظام بانکی باعث شده که اکثر امکانات و خدمات مورد نیاز مشتریان بدون استفاده از پول نقد و به صورت غیر حضوری تامین بشود.

 

مدیرعامل بانک رفاه کارگران، افزود: همایشهایی مانند همایش بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداختکمک میکند که اگر نواقصی در ارائه خدمات  وجود دارد برطرف شود و با آینده پژوهی و مطالعاتی که در حال انجام است سرویسها و خدمات بهتری به مردم ارائه شود تا مشتریان بتوانند راحت تر از خدمات بانکی استفاده کنند.

 

لَله گانی سپس با طرح موضوع حاکمیت پول و اختیارات بانک مرکزی، تصریح کرد:  اقتدار بانک مرکزی کمک میکند به ثبات مالی در کشور، حتما بانک مرکزی به عنوان ناظر مالی بانک ها باید توانمندی و اقتدار لازم را داشته باشد تا بتواند عملیات بانکی و پولی کشور را تحت مدیریت خود داشته باشد. حاکمیت پول جزو یکی از موضوعاتی است که حتما باید در اختیار بانک مرکزی باشد.

 

 

وی، گفت: مطمئنان اگر بانک مرکزی از شبکه بانکی حمایت و شرایطی را مهیا کند که بانکها کم کم به سمت این بروند که ترازنامه خود را از خالت منفی خارج کنند، این امر میتواند ثبات اقتصادی خوبی ایجاد کند.

 

مدیرعامل بانک رفاه کارگران، افزود: خوشبختانه اقدامات بانک مرکزی منجر به تثبیت نرخ ارز  و بازارها، کاهش رشد نقدینگی و حرکت ترازنامه بانکها به سمت بهبود شده است.

لَله گانی در خاتمه به تامین سرمایه مورد نیاز واحدهای تولیدی اشاره کرد و گفت: علاوه بر اجرای سیاست های بانک مرکزی در حمایت از تولید، ما از ابزارهای تعهداتی از جمله اوراق وام و یکی از ابزارهای جدید که انتشار اوراق گواهی سپرده خاص است جهت تامین نیاز واحدهای تولیدی استفاده می کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آنچه در این مطلب می خوانید

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

آخرین اخبار سایت


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/khabardaariadmin/public_html/wp-includes/functions.php on line 5373

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/khabardaariadmin/public_html/wp-includes/functions.php on line 5373

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/khabardaariadmin/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 107