استقلال و پرسپولیس رسما واگذار شد / پالایشگاه خلیج فارس هم به فروش می‌رسد

اشتراک گذاری :

خبرداری؟

وزیر اقتصاد اظهار داشت: یادمان می‌آید که درباره واگذاری استقلال و پرسپولیس چه می‌گفتند و حرف‌ها این بود که از این مصوبات و ابلاغ‌ها زیاد بوده و دولت‌ها برای واگذاری ‌ها اراده ندارند اما شاهد آن هستیم که امروز با همت جمعی جشن واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس را می‌گیریم.

 

به گزارش ایلنا، سید احسان خاندوزی در آیین واگذاری مالکیت استقلال و پرسپولیس به بخش خصوصی  با بیان اینکه همکاری ملی و همدلی ملی رمز غلبه کردن بر موانعی است که ظاهراً حل نشدنی به نظر می‌رسند، اظهار داشت: روح ورزش به اجرای این اقدام سرایت کرد و خود را در یک تدبیر نشان داد و امروز مشکل ٢٠ ساله رفع و بلاخره انجام شد.

 

وزیر اقتصاد گفت: از رییس جمهوری تا تمام دولت و خانواده ورزش در اجرای این واگذاری موثر بودند و این اقدام نتیجه این همدلی و همراهی‌ها است. دولت سیزدهم، دولت خاتمه پروژه‌ها است و امروز هم در واگذاری این دو باشگاه یکی دیگر از  پروژه‌های ناتمام را خاتمه داد.

 

وی با بیان اینکه نسبت به اصل مشارکت طلبیدن مردم و بخش غیر دولتی کاملا اراده جدی داریم، اظهار داشت: ۶ ماه اول دولت واگذاری ١٠ درصدی این دو باشگاه به مردم انجام شد و به طبع  آن و مشارکت مردم و بورسی شدن منجر به شفافیت و پاسخگویی شد و  مدیران از تاریکخانه بیرون آمدند و این گام اولی بود که اتفاق افتاد و ثمرات آن را دیدیم.

 

خاندوزی با تاکید براینکه جای سایر بخش‌ها و شرکت همچنان در بازار سرمایه خالی‌ است، گفت: با همکاری وزارت نفت، پالایشگاه بزرگ ستاره خلیج فارس را وارد بورس می‌کنیم و همچنین برای بسیاری از پروژه های جذاب معدنی کشور ظرفیت در بازار سرمایه وجود دارد که باید مشارکت مردمی و تامین جمعی مردم فراخوان کنیم.

 

مقدمات حضور این شرکت‌ها در بازار سرمایه آماده کرده‌ایم و با همکاری وزارت نفت، پالایشگاه بزرگ ستاره خلیج فارس را وارد بورس می‌کنیم و همچنین برای بسیاری از پروژه های جذاب معدنی کشور ظرفیت در بازار سرمایه وجود دارد که باید مشارکت مردمی و تامین جمعی مردم فراخوان کنیم.

 

وزیر اقتصاد با اشاره موضوع اهلیت خریداران در واگذاری‌ها اظهار داشت: موضوع مهم واگذاری به خریدار با اهلیت و تخصصی است و امروز اصرار دولت این است که واگذاری‌ها را با چشم اندازی بلند مدت انجام شود و خریداران توانایی اداره حرفه‌ای و رعایت ضوابط اقتصادی را داشته باشند تا  باشگاه واگذار شده بتواند فعالیت حرفه‌ای خود را انجام دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *