استفاده از فناوری پلاسمای سرد برای رفع چالش آلودگی هوا

اشتراک گذاری :

خبرداری؟

شرکتی فناور در پارک علم وفناوری بین‌المللی سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران با بهره گیری از فناوری پلاسمای سرد دستگاه های تصفیه کننده هوا تولید می‌کند.

یک شرکت فناور در پارک علم وفناوری بین‌المللی سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران یا بهره گیری از فناوری پلاسمای سرد دستگاه های تصفیه کننده هوا تولید می‌کند که کارآیی بالاتری نسبت به تصفیه کننده های متداول دارد.

در طول دوره های آلودگی هوا و حضور ذرات مختلف، ممکن است این طور به نظر برسد که تمیزترین هوا برای تنفس، هوای داخل خانه ها و فضاهای سرپوشیده است؛ ولی متأسفانه، این طور نیست. آلودگی هوا در خانه می تواند ۲ تا ۵ برابر بیشتر از آلودگی هوا در فضای باز باشد. به این علت که علاوه بر آلودگی های خارجی که وارد خانه های ما می شود، منابع آلودگی داخلی هم وجود دارد.

این آلودگی ها شامل گرد و غبار، ذرات هوا، ویروس ها، باکتری ها، موهای حیوانات خانگی و ترکیبات آلی موجود در شوینده ها، فرش ها، پرده ها و غیره هستند. شما ممکن است از این آلودگی ها آگاه باشید و از فیلترها و تصفیه کننده های هوا استفاده کنید. با این حال، لازم است بدانید که این فیلترها نمی توانند تمام آلودگی های هوا مانند ذرات بسیار کوچک، ویروس ها و باکتری ها را از بین ببرند.

این شرکت دانش بنیان در پارک علم وفناوری بین المللی جمهوری اسلامی ایران مستقر در سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران توانسته است با استفاده از فناوری پلاسمای سرد دستگاه های تصفیه و ضدعفونی کننده هوا تولید کند که می توانند اکثر آلاینده های موجود در فضای بسته را به طور چشمگیری کاهش دهند.

فناوری پلاسمای سرد به دلیل عملکرد در دمای پایین (حدود دمای اتاق) و ویژگی های منحصر به فرد خود، به عنوان یک فناوری پیشرفته می تواند در تجهیزات صنایع مختلف از جمله دستگاههای تصفیه و ضد عفونی کننده هوا و لوازم خانگی(اسپلیتها، یخچال،ماشین لباسشویی و ظرفشویی و …) به کار گرفته شود.

پلاسما به عنوان چهارمین حالت ماده شناخته می شود و مجموعه ای از یون ها، الکترون ها، ذرات خنثی، رادیکال ها و گونه های فعال است که با اعمال تفاوت ولتاژ بین دو الکترود تولید می‌شوند.

پلاسمای سرد یک فناوری سبز و دوستدار محیط زیست  می باشد. از جمله ویژگی های این فناوری می توان به کاهش مصرف انرژی، کاهش مصرف آب، افزایش بهره وری، کاهش مصرف مواد شیمیایی، کمک به حفظ سلامتی و حذف انواع آلودگی و بوهای نامطبوع اشاره کرد.

این شرکت فناور با تکیه بر توان متخصصان داخلی در زمینه مدیریت و تجاری سازی تجهیزات پیشرفته مبتنی بر پلاسمای سرد به عنوان یکی از شرکت های دانش بنیان فعال در این حوزه شناخته  می شود. دستگاه های تصفیه هوا تولید شده در این شرکت  قادر به حذف طیف گسترده ای از آلاینده های هوا از جمله میکروارگانیسم ها، دود و ترکیبات آلی فرًار می باشد.

به گزارش روابط عمومی سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران، محصولات این شرکت دارای مجوزهای تولید تجهیزات پزشکی(IMED)، گواهی نامه‌های نانو تکنولوژی و گواهینامه CE از اتحادیه اروپا می باشند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آنچه در این مطلب می خوانید

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

آخرین اخبار سایت