از ۱۵ خردادماه؛

ادارات از ۶ صبح آغاز به کار می‌کنند

اشتراک گذاری :

خبرداری؟

وزیر نیرو گفت: بر اساس مصوبه هیات دولت، از ۱۵ خرداد ساعت شروع به کار ادارات ۶ صبح خواهد شد.

 

به گزارش خبرداری، علی‌اکبر محرابیان افزود: ساعت پایان کار ۱۳ خواهد بود و به این طریق مدیریت مصرف انجام خواهد شد.

 

وزیر نیرو خاطرنشان کرد: البته بخش اداری باید در مصارف سرمایشی هم ملاحظه داشته باشد و دمای محیط کاری را روی دمای آسایش که ۲۶ درجه است قرار دهد.

 

 به مشترکان برق جایزه اهدا می‌شود

 مدیرعامل شرکت مدیریت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران (توانیر) گفت: امسال علاوه بر پاداش‌های سال گذشته، جوایز متنوعی برای مشترکانی که در مصرف برق صرفه‌جویی کنند، در نظر گرفته شده است.

 مصطفی رجبی مشهدی، اظهار داشت: سال گذشته مشترکان صنعت برق همکاری خوبی با این صنعت داشتند و ۴۰ درصد مشترکان در طرح مدیریت مصرف شرکت کردند.

وی ادامه داد: سال گذشته برای مشترکان برق پاداش خوش مصرفی در نظر گرفته شده بود که به مشترکان تعلق گرفت.

مدیرعامل توانیر خاطرنشان کرد: امسال نیز برای همراهی مشترکان پاداش صرفه‌جویی در نظر گرفته شده که علاوه بر پاداش‌های سال گذشته جوایز دیگری تعیین شده است و به قید قرعه مشترکان خوش مصرف اهدا خواهد شد.

رجبی مشهدی ادامه داد: همچنین ۳۰۰ دستگاه خودروی اتوماتیک ایرانی مانند دنا، ۲۰۷ و تارا نیز پیش‌بینی شده که مشترکان می‌توانند با کسب و جمع‌آوری امتیاز از محل کاهش مصرف برق، در قرعه کشی این محصولات نیز شرکت کنند.

وی گفت: هموطنان می‌توانند با نصب نرم افزار کاربردی «با انرژی» روی گوشی‌های هوشمند خود از روش‌هایی که برای کاهش مصرف انرژی در نظر گرفته شده استفاده کنند و از امتیازهای تعریف شده برخوردار و ضمن حفظ رفاه با کاهش مصرف از این جوایز بهره‌مند شوند.

سخنگوی صنعت برق همچنین یادآور شد: در این نرم افزار، شبیه‌سازی طراحی شده است که مشترکان می‌توانند با ثبت وسایل برقی خود، میزان مصرف را به طور تقریبی تخمین بزنند.

رجبی مشهدی بیان کرد: مشترکان با کاهش مصرف ۱۰ درصدی می‌توانند امتیاز دریافت کنند و با استمرار در کسب امتیاز، شانس خود را برای دریافت جوایز بیشتر و بزرگ‌تر افزایش دهند.

وی درباره راهکارهای کسب امتیاز نیز اظهار داشت: مشترکان می‌توانند با نصب برنامه کاربردی با انرژی امتیاز کسب و با استفاده درست از وسایل برقی، کاهش مصرف در ساعات اوج و قرار دادن دما روی ۲۴ یا ۲۵ درجه امتیازات خود را برای شرکت در قرعه کشی بیشتر کنند چرا که امتیاز بیشتر می‌تواند شانس کسب جوایز بزرگ را افزایش دهد.

 

مصرف برق امروز به ۶۵ هزار مگاوات خواهد رسید

مرکز ملی راهبری شبکه برق کشور پیش‌بینی کرد: تقاضای مصرف برق در پی افزایش چند درجه‌ای دما در سراسر کشور، امروز (شنبه) به ۶۵ هزار مگاوات برسد.

انتقال و توزیع نیروی برق ایران (توانیر)، افزایش این میزان مصرف برق در حالی خواهد بود که هنوز به نیمه خرداد نرسیده و به دوره اوج بار تابستان وارد نشده‌ایم.

باتوجه‌به پیش‌بینی‌های سازمان‌های جهانی که حاکی از آن است که سال ۲۰۲۴ گرم‌ترین سال جهان خواهد بود، ایران نیز که در اقلیم گرم خشک کره زمین واقع شده به‌طور قطع زودتر وارد فصل گرما شده که عبور از این دوره گرم بدون مشکل در تامین انرژی پایدار برای همه، نیازمند همراهی عموم مشترکان با صنعت برق کشور است.

به همین منظور مردم می‌توانند با مشارکت در پویش «با انرژی»، ضمن کسب اطلاعات درباره راهکارهای مدیریت مصرف برق و به‌کار بستن آنها به‌ویژه در فصل تابستان در راه کمک به صنعت برق در راه تامین برق پایدار برای همه مشترکان خانگی از جوایز ارزنده آن نیز نظیر ۳۰۰ خودرو اتوماتیک داخلی، لوازم‌خانگی، لوازم الکترونیک نظیر تبلت بهره‌مند شوند.

وی گفت: هموطنان می‌توانند با نصب نرم افزار کاربردی «با انرژی» روی گوشی‌های هوشمند خود از روش‌هایی که برای کاهش مصرف انرژی در نظر گرفته شده استفاده کنند و از امتیازهای تعریف شده برخوردار و ضمن حفظ رفاه با کاهش مصرف از این جوایز بهره‌مند شوند.

سخنگوی صنعت برق همچنین یادآور شد: در این نرم افزار، شبیه‌سازی طراحی شده است که مشترکان می‌توانند با ثبت وسایل برقی خود، میزان مصرف را به طور تقریبی تخمین بزنند.

رجبی مشهدی بیان کرد: مشترکان با کاهش مصرف ۱۰ درصدی می‌توانند امتیاز دریافت کنند و با استمرار در کسب امتیاز، شانس خود را برای دریافت جوایز بیشتر و بزرگ‌تر افزایش دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *