احیای بیش از ۶ هزار و ۵۰۰ واحد اقتصادی در دولت سیزدهم

اشتراک گذاری :

خبرداری؟ سیدامیرحسین مدنی نماینده دولت در نهضت احیای واحدهای اقتصادی با بیان اینکه در ابتدای دولت سیزدهم بیش از 50 هزار واحد تعطیل و نیمه تعطیل داشتیم افزود: این میزان احیایی که اتفاق افتاده 145 هزار شغل مستقیم و غیر مستقیم ایجاد کرده و در مجموع به واسطه این احیا، 182 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری‌های انجام شده در این واحد‌ها نیز احیا شد که در کاهش نرخ بیکاری در کشور و رشد سرمایه گذاری موثر بوده است.

وی اضافه کرد: برای تامین مالی این واحد‌ها استفاده از ابزار‌های مختلف از جمله منابع و سرمایه‌های مردمی در بورس، منابع بانک‌ها و صندوق‌ها برای سرمایه گذاری در واحد‌های تعطیل و نیمه تعطیل جز اولویت‌های این دولت بوده است.

مدنی گفت: امسال با اولویتی که در تبصره 18 قانون بودجه 1402 گذاشته شد و بر اساس ابلاغ وزارت اقتصاد و تصویب هیئت امنای حساب عدالت و پیشرفت، احیای واحد‌های اقتصادی در اولویت پرداخت تسهیلات قرار گرفت.

وی افزود: امسال بیش از 20هزار میلیارد تومان منابع برای احیای واحد‌های تعطیل و نیمه تعطیل اختصاص خواهد یافت که تا کنون از این میزان، 6 هزار میلیارد تومان پرداخت شد البته در شش ماهه دوم پرداخت‌ها سرعت خواهد گرفت. سال گذشته هم حدود 15 هزار میلیارد تومان منابع برای احیای واحد‌های اقتصادی سرمایه‌گذاری شد.

نماینده دولت در نهضت احیای واحد‌های اقتصادی گفت: منابع مردم، احیاگران، سهامداران و صاحبان بنگاه‌ها در کنار منابع دولتی به احیای واحد‌های راکد و نیمه فعال منجر می‌شود.

مدنی ادامه داد: از 6 هزار و 553 واحد احیا شده، 700  واحد با کمک احیاگران به چرخه تولید بازگشته است. به این ترتیب که احیاگران مسائل بنگاه‌ها را احصا و عارضه یابی و در تامین مالی و مسائل حقوقی کمک کردند در نتیجه واحد‌ها احیا شدند.

وی با اشاره به اینکه 3200 احیاگر از سراسر کشور شناسایی شده و برای 700 نفر نیز دوره آموزشی برگزار شده است گفت: این دوره های آموزشی شامل مسائل مدیریتی، تامین مالی، مولدسازی، بازگویی تجربه نگاری احیا در داخل و خارج کشور، تسهیل و رفع موانع تولید و ظرفیت های حاکمیتی و سیاستی موجود در حوزه احیا بوده که مخاطبان این دوره های آموزشی اشخاص حقیقی و حقوقی، شرکت های پیشران، شرکت های دانش بنیان، شرکت های مشاوره و مدیریت، گروههای مردمی و جهادی، فعالان اقتصادی و شرکت های تامین مالی بوده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *