به نظر شما بهترین شخص برای ریاست مجلس دوازدهم کیست؟

اجرای مگاپروژه‌های مختلف، توسط منطقه آزاد ماکو(+ فیلم)

اشتراک گذاری :

خبرداری؟

مدیرعامل منطقه آزاد ماکو گفت: با توجه به جوان بودن منطقه آزاد ماکو، ظرفیت‌های مناسبی برای این منطقه وجود دارد.

حسین گروسی افزود: در حوزه لجستیک، تجارت و ترانزیت، معادن، گردشگری و در حوزه امنیت قضایی این منطقه ظرفیت مناسبی دارد.

وی ادامه داد: ما به عنوان بزرگترین منطقه آزاد کشور امروز این افتخار را داریم که در حوزه اقتصاد مقاومتی بزرگترین باغ هوشمند، مدرن و مکانیزه غرب آسیا و رتبه دوم در جهان را شروع به احداث کنیم و این یکی از مگا پروژه هایی است که می‌تواند هزاران شغل را فراهم کند.

مدیرعامل منطقه آزاد ماکو با اشاره به اینکه قرارداد اولین شهرک اقتصاد دانش‌بنیان با همکاری معاونت علمی ریاست جمهوری منعقد شد گفت: در حوزه لجستیک نیز در شمال غرب کشور در زمینی به مساحت ۱۸۲۰ هکتار شامل راه‌آهن، فرودگاه، بندر و همچنین انبارها و سردخانه‌ها تعبیه کردیم و به تایید سازمان محیط زیست رساندیم.

گروسی افزود: ما در سال گذشته هم تراز تجاری مثبتی را ثبت کردیم و حدود ۱۶۴ میلیارد صادرات داشتیم و حدود ۱.۶ میلیارد صادرات از مسیر منطقه داشتیم؛ بنابراین این موضوع باعث شد تا تراز تجاری ما مثبت باشد.

او ادامه داد: مدیرعامل منطقه آزاد ماکو اظهار کرد: معتقد هستم با این روندی که منطقه آزاد ماکو در پیش گرفته در سال جدید هم یکی از مناطق آزاد برتر کشور خواهد بود و این امر در حوزه‌های امنیت قضایی، لجستیک و تجارت و همچنین در حوزه گردشگری خواهد بود.

وی گفت: در حوزه گردشگری ما یک توافقی را با شرکت هواپیمایی ماهان منعقد کردیم که براساس آن بالغ بر ۱۰ هزار میلیارد تومان در منطقه آزاد ماکو سرمایه‌گذاری خواهند داشت.

گروسی افزود: ما چند مورد را هدف‌گذاری کردیم که یکی از آن‌ها ایجاد شهر پوشاک و دیگری شهر خودرویی است که امیدواریم با مشارکت مردم این دو پروژه به خوبی عملیاتی شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *