آمادگی ناوگان‌ حمل و نقل عمومی برای خدمت‌رسانی به ۱۷ میلیون مسافر

اشتراک گذاری :

خبرداری؟ وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر آمادگی وزارت راه و شهرسازی برای خدمت‌رسانی به ۱۷ میلیون مسافر در بخش حمل و نقل، گفت: فرودگاه‌ها موظف هستند استانداردهای شرکت فرودگاهی را رعایت کنند.

 

به نقل از مهر، مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی، گفت: بزودی عملیات سنگین راهداری در بخش حمل و نقل جاده‌ای کشور آغاز می‌شود و این جهاد تا پایان تعطیلات ادامه خواهد داشت، این وضعیت همچنین برای بخش‌های حمل و نقل ریلی و هوایی نیز مترتب است.

 

وی بیان کرد: با افتتاح این طرح‌ها ظرفیت پذیرش مسافر در فرودگاه بین‌المللی مشهد از هفت میلیون نفر اسمی در سال به ۱۰ میلیون نفر اسمی افزایش می‌یابد که البته از فرودگاه مشهد بیشتر از ظرفیت اسمی مزبور بهره گرفته می‌شود.

 

وزیر راه و شهرسازی گفت: میزان رشد در ظرفیت خدمات رسانی به مسافران در فرودگاه مشهد نویدبخش رسیدن به اهداف این وزارتخانه در رسیدن این فرودگاه به نقش واقعی خود در ترانزیت بین المللی است.

 

بذرپاش با بیان اینکه دو راهبرد “ایمنی” و تأمین “آسایش” مردم را برای حوزه فرودگاه‌های کشور در نظر گرفته و به شرکت فرودگاهی ابلاغ شده است، گفت: تأمین ایمنی مسافران در اولویت وزارت راه و شهرسازی است و تجهیزات کمک ناوبری که امروز در فرودگاه مشهد بهره برداری شد به ایمنی بالاتر پروازها، کاهش تأخیر و ارتقای ایمنی و کیفیت پروازها کمک می‌کند.

 

بذرپاش به تجهیزات مورد استفاده فرودگاه‌ها اعم از تجهیزات اطفای حریق و سیستم‌های هشدار دهنده و سایر تجهیزات کمک دهنده به ارتقای ایمنی فرودگاه‌ها اشاره و بیان کرد: تأمین این تجهیزات برای همه فرودگاه‌ها در رأس امور شرکت فرودگاهی قرار دارد، با وجود تحریم‌ها و کمبود منابع، موفق شدیم در بحث تأمین ایمنی پروازها نمره خوبی دریافت کنیم.

 

بذرپاش به رشد خدمات در فرودگاه مشهد اشاره کرد و افزود: روزانه ۲۴ هزار مسافر از این فرودگاه استفاده می‌کنند و میزان میزبانی این فرودگاه رو به افزایش است، در برخی روزهای خاص تعداد پروازها در این فرودگاه به ۲۰۰ مورد می‌رسد.

 

وی بیان کرد: با توجه به حجم بالای مسافرین در فرودگاه مشهد لازم است که هم در این فرودگاه و هم در سایر فرودگاه‌های پرتردد کشور، شرکت‌های هواپیمایی نمایندگی‌های خود را مستقر کنند تا به مردم بویژه در ایام پرتردد سال پاسخگوی معطلی یا تأخیر پروازها باشند زیرا یکی از گلایه‌های همیشگی مردم این بوده که چرا فردی یا شرکتی در فرودگاه پاسخگوی تأخیر پروازها یا کنسلی آنها نیست.

 

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به وجود ۵۶ فرودگاه در اختیار شرکت فرودگاهی کشور گفت: همه فرودگاه‌ها موظف هستند استانداردهای شرکت فرودگاهی را رعایت کنند، فرودگاه‌هایی که مالکیت شرکت فرودگاهی نیستند نیز نباید استانداردهای به غیر از استانداردهای این شرکت وضع کنند، البته چنین چیزی تاکنون گزارش نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *