آغاز احداث راه آهن ویژه قطار تندرو تهران-مشهد 

اشتراک گذاری :

خبرداری؟

 مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران گفت: با توجه به تاکیدهای رهبر معظم انقلاب، در آینده نزدیک کلنگ ساخت بزرگ‌ترین پروژه عمرانی تاریخ کشور یعنی راه آهن ویژه قطار تندور در مسیر تهران -مشهد بر زمین زده خواهد شد.

 

 سید میعاد صالحی شامگاه جمعه در آیین رونمایی از تغییر نام ایستگاه راه آهن مشهد به ایستگاه شهید رئیسی مشهد اظهار کرد: رئیس جمهور شهید، آیت الله رئیسی، اهتمام خاصی به اجرای طرح‌های ریلی کشور از جمله احداث راه آهن سریع السیر تهران – مشهد داشت.

 

وی با اشاره به حمایت‌های شهید آیت الله رئیسی از حوزه حمل و نقل ریلی افزود: رئیس جمهور شهید مانند یک پدر در حوزه مسایل ریلی برای ما بودند، وقتی به بن بست‌هایی در جریان مسایل بروکراسی اداری با وزارتخانه ها بر می خوردیم، مشکلات را با پیگیری برطرف می‌کرد.

 

مدیر عامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران اضافه کرد: امیدواریم با افزایش قطارهایی که در این چند سال تامین مالی آنها صورت گرفته و همچنین با نوسازی ناوگان ریلی مسافری، خدمت بیشتری به زائران حضرت رضا(ع) در مسیرهای منتهی به مشهد ارائه کنیم.

 

صالحی ادامه داد: بیش از ۳۱ میلیون نفر پارسال به وسیله شبکه حمل و نقل ریلی جابجا شدند که بیش از ۱۶ میلیون از این تعداد در مسیرهای ریلی منتهی به مشهد جابجا شدند.

 

وی بیان کرد: از طرف دیگر مطابق آمار ۷۰ درصد از ترددهای ریلی برون شهری در مسیرهای ریلی منتهی به مشهد انجام می‌شود.

 

جمعه شب آیین رونمایی از نام جدید ایستگاه راه آهن مشهد، با عنوان “ایستگاه شهید رئیسی مشهد” انجام شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *