مالیات واردات دارو و تجیهزات پزشکی صفر شد/ نرخ کالاهای اساسی یک درصد

اشتراک گذاری :

خبرداری؟ در جلسه علنی روز دوشنبه مجلس شورای اسلامی، گزارش کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات در مورد لایحه دوفوریتی الحاق یک بند به تبصره(۶) قانون بودجه سال ۱۴۰۲ کل کشور در دستور کار قرار گرفت و جزئیات این لایحه با ۱۶۴ رای موافق، ۱۹ رای مخالف و ۸ رای ممتنع از ۲۲۵ نماینده حاضر در صحن مجلس به تصویب رسید.

کلیات این لایحه در جلسه روز گذشته مجلس تصویب شده بود و در ادامه جزییات آن از روز گذشته مورد بررسی نمایندگان قرار گرفت و برخی از پیشنهادات نیز به ماده واحده لایحه پس از تصویب اضافه شد.

حذف معافیت مالیات بر اقلامی مانند برنج، چای و دانه‌های روغنی از جمله پیشنهادات نمایندگان بود که به تصویب مجلس نرسید.

در بررسی جزییات لایحه، پیشنهاد کمال علی پورخنکداری نماینده مردم جویبار، سوادکوه و قائمشهر در تغییر دو سطر نخست این لایحه به تصویب نمایندگان رسید که در متن لحاظ شده است.

بر اساس ماده واحده لایحه و پیشنهاد اعمال شده، متن زیر به عنوان بند (ظ) به تبصره (۶) قانون بودجه سال ۱۴۰۲ کل کشور الحاق می‌شود که طبق آن در سال ۱۴۰۲، واردات داروهای ضروری و تجهیزات مصرفی پزشکی که فاقد مشابه تولید داخل باشند از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده معاف بوده و نرخ مالیات بر ارزش افزوده گندم، برنج، دانه‌های روغنی، انواع روغن خام، حبوبات (شامل عدس، نخود، لوبیا و ماش)، قند، شکر، گوشت مرغ، گوشت قرمز، چای و همچنین نرخ مالیات بر ارزش افزوده قند و شکر تولید داخل به یک درصد تقلیل می‌یابد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آنچه در این مطلب می خوانید

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

آخرین اخبار سایت