سفر وزیر خارجه عربستان به ایران | حامل پیام پادشاه عربستان است

در متن حاشیه بریکس

اشتراک گذاری :

خبرداری؟ رای الیوم به نقل از منابع سیاسی لبنانی افزوده است: وزیر خارجه عربستان سعودی پیامی را از طرف ملک سلمان بن عبدالعزیز برای آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور ایران خواهد برد که به توسعه روابط دو کشور مربوط می‌شود.

بر اساس این گزارش، بن فرحان همچنین در این سفر با رئیس جمهور ایران و دیگر مقامات ایرانی دیدار و درباره توسعه روابط دو کشور گفت وگو خواهد کرد.

وزیر خارجه عربستان سعودی روز جمعه در حاشیه اجلاس دوستان بریکس در کیپ‌تاون آفریقای جنوبی با حسین امیرعبداللهیان وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران دیدار و از پیشرفت‌های بسیار خوب حاصله در روابط دوجانبه اظهار خرسندی کرد.

وی از کمک‌های ارزشمند طرف ایرانی در استقبال از هیات فنی عربستانی به‌منظور زمینه سازی برای گشایش سفارت و سرکنسولگری عربستان در ایران تشکر کرد و ادامه داد: با همکاری بسیار خوب دو طرف از مراحل تعیین سفرا و زمینه سازی برای گشایش نمایندگی‌های سیاسی و کنسولی به‌سرعت عبور کردیم و در حال حرکت به سمت مرحله جدیدی از روابط دو کشور هستیم که تأمین‌کننده منافع دو ملت و کل منطقه خواهد بود.

وزیر امور خارجه عربستان تاکید کرد که در پاسخ به دعوت به عمل آمده، به‌زودی به تهران سفر خواهد کرد.

طرفین در این دیدار، سلام‌های گرم متقابل رؤسای دو کشور را به یکدیگر ابلاغ کردند.

به گزارش ایرنا، این دومین دیدار رسمی وزرای خارجه دو کشور در سه ماه گذشته و پس از توافق تهران و ریاض برای از سرگیری روابط سیاسی و دیپلماتیک پس از هفت سال است.

اکنون تهران و ریاض در مرحله انجام امور اداری و فنی برای بازگشایی سفارتخانه‌ها و کنسولگری‌های خود در کشور مقابل هستند و انتظار می‌رود در هفته‌های آینده به طور رسمی سفارتخانه‌ها فعالیت خود را آغاز کنند.

نخستین دیدار امیر عبداللهیان و بن فرحان فروردین ماه به میزبانی پکن صورت گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آنچه در این مطلب می خوانید

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

آخرین اخبار سایت