وزیر بهداشت:

۱۲ میلیون ایرانی بیمه رایگان شدند

اشتراک گذاری :

خبرداری؟ بهرام عین اللهی افزود: با اضافه شدن دو دهک ۴ و ۵ به جمعیت بیمه شدگان رایگان کشور از این پس ۱۲ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر در این دهک ها بیمه سلامت رایگان خواهند شد.

وی با بیان اینکه جزییات این طرح از طریق پیامک به افراد تحت پوشش بیمه ارائه خواهد شد، اظهار داشت: با پیشنهاد وزارت بهداشت و تصویب هیأت دولت ، در حال حاضر ۵ دهک در آمدی جامعه تحت پوشش بیمه رایگان قرار دارند. هدف از این مصوبه، آسان سازی و رایگان سازی بیمه همگانی برای دهک های نخست جامعه به ویژه ساکنان مناطق کم برخوردار و در نتیجه کاهش هزینه های درمان مردم است.

عین اللهی تصریح کرد: میزان مشارکت دهه چهار تا قبل از این مصوبه، پرداخت ۱۰ درصد حق بیمه معادل ۱۴۳ هزارتومان و میزان پرداختی دهک پنج ۲۰ درصد حق بیمه یعنی ۲۸۷ هزار تومان بود که از این پس رایگان خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: علاوه بر دو دهکی که به جمعیت بیمه شدگان رایگان اضافه شده، میزان مشارکت در پرداخت حق بیمه دهک های ۶ تا ۹ نیز کاهش قابل توجهی داشته است؛ به طوری که پرداختی دهک شش از ۳۰ درصد به ۲۰ درصد، پرداختی دهک ۷ از ۴۰ درصد به ۲۰ درصد و پرداختی دهک ۸ از ۶۰ درصد به ۴۰ درصد و پرداختی دهک ۹ از ۸۰ درصد به ۵۰ درصد کاهش می یابد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آنچه در این مطلب می خوانید

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

آخرین اخبار سایت