کلیه کوکی‌های شخص ثالث در کروم در سال 2024 مسدود خواهند شد

اشتراک گذاری :

خبرداری؟ گوگل قصد دارد سال آینده با مسدود کردن کوکی‌های شخص ثالث در کروم طرح بزرگ خود را در این باره پیاده کند. با استفاده از این طرح امکان پشتیبانی از کوکی‌ها توسط کروم در سال ۲۰۲۴ وجود نخواهد داشت.

در حال حاضر بسیاری از وب سایت‌ها فعالیت کاربران در سراسر وب را از طریق کوکی‌ها ردیابی می‌کنند. پست جدید گوگل در وبلاگ این شرکت نشان می‌دهد گوگل قصد دارد از تاریخ ۴ ژانویه ویژگی جدیدی را به نام Tracking Protection آزمایش کند که در آن دیگر امکان دسترسی وب سایت‌ها به کوکی‌های شخص ثالث وجود ندارد. در ابتدا این ویژگی به صورت آزمایشی در اختیار برخی از کاربران قرار می‌گیرد و پس از آن در نیمه دوم سال آینده برای تمام کاربران اندروید و دسکتاپ کروم به طور کامل متوقف می‌شود. این قابلیت کروم در ios قابل اجرا نخواهد بود. زیرا این مرورگر در واقع یک نسخه بازسازی شده از سافاری در ios است.

گوگل در پست مربوط به این خبر اعلام کرد در صورتی که یک وب سایت در زمینه کوکی‌های شخص ثالث کار نکرده و کروم در این مورد متوجه برخی مشکلات شود امکان فعال سازی موقت کوکی‌ها وجود دارد.

هدف گوگل از اجرای این ویژگی ارائه داده‌های کاربران به صورت ناشناس برای تبلیغ کنندگان است. زیرا در این صورت حفاظت از حریم خصوصی کاربران بهتر انجام می‌شود. این غول فناوری پیش از این برنامه‌ریزی‌های خود را برای اجرای این ویژگی در سال ۲۰۲۳ انجام داده بود. اما قرار است در سال ۲۰۲۴ این برنامه و غیر فعال سازی کوکی‌های شخص ثالث در کروم رونمایی شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آنچه در این مطلب می خوانید

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

آخرین اخبار سایت