سخنگوی صنعت برق خبر داد:

پرداخت ۲۲۰ میلیارد تومان پاداش صرفه‌جویی در مصرف برق به بخش خانگی

اشتراک گذاری :

خبرداری؟ به نقل از شرکت مدیریت شبکه برق ایران، «مصطفی رجبی مشهدی» افزود: مبلغ این پاداش‌ها در قبوض درج شده و مشترک از قبض رایگان یا بستانکار برخوردار شده است.

وی ادامه‌داد: هفت میلیون و ۳۵۰ هزار قبض از حدود ۲۱ میلیون قبض صادر شده، مشمول پاداش مدیریت مصرف شده است.

سخنگوی صنعت برق خاطرنشان‌کرد: افزایش دمای هوا در روزهای گذشته، افزایش مصرف برق در کشور را به دنبال داشته است، اما با اجرای طرح پاداش صرفه‌جویی، ۳۵ درصد از مشترکان خانگی توانستند مشمول دریافت پاداش مدیریت مصرف شوند.

رجبی مشهدی گفت: باتوجه‌به گرمای هوا و ضرورت تأمین برق مشترکان در بخش‌های گرمسیری و همچنین سایر نقاط کشور، از همه مشترکان درخواست می‌کنیم که نسبت به کاهش مصرف خود به‌منظور تأمین پایدار برق برای همه هم‌وطنان اقدام کنند.

وی اظهار داشت: امسال مشترکان پرمصرف هم مشمول دریافت پاداش کاهش مصرف می‌شوند، بر این اساس از آنان درخواست می‌کنیم در مصرف برق خود دقت لازم را داشته باشند، زیرا در صورت عدم رعایت و کاهش مصرف، تعرفه آنان به‌صورت پلکانی افزایشی محاسبه خواهد شد.

سخنگوی صنعت برق ادامه‌داد: مشترکان پرمصرف برای جلوگیری از صدور قبض‌های سنگین و کمک به تأمین برق سایر مشترکان، لازم است مصرف برق را مدیریت کنند.

رجبی مشهدی گفت: هفته گذشته عدد ۶۸ هزار و ۵۴ مگاوات را به‌عنوان بالاترین میزان تقاضای مصرف برق از ابتدای سال جاری پشت سر گذاشتیم و پیش‌بینی ما این است که در این هفته گرم با همکاری خوب مردم از عدد ۶۹ هزار مگاوات با موفقیت عبور کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آنچه در این مطلب می خوانید

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

آخرین اخبار سایت