ورود سالانه بیش از یک میلیون گردشگر سلامت به ایران

اشتراک گذاری :

خبرداری؟ محمدحسین نیکنام ستیار ویژه وزیر و مدیرکل همکاری های بین الملل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نشست تخصصی «بررسی موانع و راهکارهای توسعه دیپلماسی گردشگری در دوران پسا کرونا» افزود: ظرفیت کشورمان در جذب گردشگر حوزه سلامت به دلیل برخورداری از تیم های مجرب پزشکی، هزینه های پایین درمان نسبت به سایر کشورها، کیفیت بالای خدمات درمانی و بیمارستان های تخصصی مجهز در کنار جاذبه های گردشگر بالا بوده و باید توجه ویژه به این حوزه از گردشگری شود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر سالانه بیش از یک میلیون توریست از خدمات درمانی داخل کشور استفاده می کنند، اظهار داشت: در حال مذاکره برای تدوین پروتکل های گردشگری سلامت با دیگر کشورها هستیم تا بتوانیم از امکانات موجود بهره برداری حداکثری کنیم.

برنامه‌ریزی ایران برای جذب ۶ میلیون «گردشگر سلامت» در سال

معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه نیز در این نشست با اشاره به این که سود حاصل از اقتصاد گردشگری در بین طیف وسیعی از فعالان این حوزه توزیع می شود، از برنامه ریزی برای جذب ۶ میلیون گردشگر سلامت در سال خبر داد و افزود: این اقدام مهم به همراهی و هماهنگی تمامی سازمان ها و نهادهای مسئول و مجری در این حوزه نیاز دارد و وزارت امور خارجه با تمام توان در خدمت توسعه گردشگری در ابعاد مختلف آن است.

علی اصغر شالبافیان، معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نیز ضمن تقدیر از برگزاری این نشست، اظهار کرد: مهم ترین مشکل در حوزه گردشگری سلامت اختلاف نظر بین نهادهای ذیربط و نبود متولی واحد برای گردشگری سلامت بود، که با ایجاد شورای راهبری گردشگری سلامت و تصویب دستوالعمل های لازم وظایف هر کدام از نهادهای مربوطه مشخص شد و به تدریج برخی از دیگر مشکلات حوزه گردشگری سلامت نیز ساماندهی و برطرف خواهد شد.

در پایان نشست فعالان حوزه گردشگری با بیان دیدگاهها، موانع و محدودیت های موجود در این حوزه از جمله در حوزه های کنسولی، زیرساخت های حمل و نقل و اسکان، تبلیغات و بازاریابی و مسایل مربوط به حذف واسطه های غیر متخصص با ارائه پیشنهاد و نقطه نظرات خود، خواستار رفع آنها و بهبود روند جاری شدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آنچه در این مطلب می خوانید

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

آخرین اخبار سایت