نرم‌افزار آباد سامانه‌ای که بی‌همتا در کشاورزی (+فیلم)

اشتراک گذاری :

خبرداری؟ صندوق بیمه کشاورزی در هفته دولت با رونمایی از سامانه بومی آباد اقدام به به‌روزرسانی مراحل پایش زمین‌های زیر کشت کشور کرد. نرم‌افزار آباد که با کمک داده‌های فضایی کشور پوشش وسیعی را در سطح کشور ایجاد کرده است موردتوجه مدیران منطقه‌ای سازمان جهاد کشاورزی قرار گرفته است. از جمله مدیران حاضر در رونمایی از این سامانه بومی جناب آقای محمودرضا فرزانه معاون خدمات بیمه‌ای استان خراسان رضوی بودند.

فرزانه در حاشیه این مراسم گفت: در حوزه‌ی بیمه‌ی کشاورزی بیشتر از هر سازمان دیگری نیاز به داده‌های تمیز، مرتب، مستند و معتبر داریم به جهت اینکه خروجی عوامل متعددی که در حوزه‌ی بیمه وجود دارد منجر به رقم یا ریال خواهد شد لذا بیشتر از هر سازمان دیگری این نگرانی در حوزه‌ی بیمه و درحوزه‌ی اطلاعات و داده‌ها وجود دارد که بایستی حتما به آن توجه ویژه شود.

 

 

آنچه که امروز در نمایشگاه امروز در حقیقت به آن پرداخته شد بحث داده‌ها هست که چالش اصلی نه تنها بخش کشاورزی است و بسیاری از مشکلاتی که در حال حاضر وجود دارد با داشتن داده‌های تمیز و مرتب حل شود. صندوق بیمه کشاورزی ورود پیدا کرده به این عرصه با تکنولوژی‌های مختلف شروع به جمع‌آوری کردن این داده‌ها در ایران کرده. این داده‌ها در دو حوزه میتواند کاربرد داشته باشد. یک حوزه‌ی فعالیت‌های جاری و انجایی که در سال جاری می‌تواند در حقیقت از آن بهره‌برداری شود دوم به عنوان یک اقدام منحصربه و تاریخی میشود گفت که آرشیوی دارد تهیه میشود در حوزه‌ی فعالیت‌های بیمه که این برای اولین بار در کشور اتفاق می‌افتد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *