مشاور رئیس جمهور:

موفقیت سرمایه گذاری در مناطق آزاد ایران را تضمین می کنیم

اشتراک گذاری :

خبرداری؟

مشاور رئیس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: جمهوری اسلامی ایران متضمن موفقیت سرمایه گذاری فعالان اقتصادی خارجی در مناطق‌آزاد 7 گانه ایران است و هرگونه سرمایه گذاری در این مناطق سودآور است.
حجت الله عبدالملکی روز پنجشنبه در آئین افتتاح نمایشگاه بین المللی گردشگری در استان سلیمانیه عراق افزود: اقتصاد جمهوری اسلامی ایران بر مبنای اقتصاد مقاومتی و بر 5 اصل استوار است که یکی از این اصل ها برون گرایی است.

عبدالملکی با اشاره به اینکه اگر همه کشور ها اقتصاد قوی داشته باشند،‌ اقتصاد جهانی قوی و خوبی را خواهیم داشت اضافه کرد:‌ یکی از پایه های برون گرایی اقتصاد جمهوری اسلامی ایران ایجاد مناطق آزاد هستند.

 

وی با بیان اینکه 2500 شرکت در مناطق آزاد ایران فعالیت می کنند افزود: 100 هزار واحد اقتصادی نیز در این منطقه در حال فعالیت و کسب و کار هستند.

دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی با بیان اینکه 7 منطقه آزاد ایران قابلیت جذب گردشگری و سرمایه گذاری در این حوزه را دارند اظهار داشت: 130 بسته و فرصت سرمایه گذاری در این مناطق به ارزش یک میلیارد یورو آماده ارائه به سرمایه گذاران و پذیرش حضور آنان می باشند.

 

پیگیری برای برقراری پرواز مستقیم از مناطق آزاد به کشورهای همسایه

مشاور رئیس جمهور از پیگیری برای برقراری پروازهای مستقیم از مناطق آزاد به کشورهای همسایه از جمله استان های عراق خبر داد و اضافه کرد:‌ مناطق آزاد ایران سالانه پذیرای 10 میلیون گردشگر داخلی وخارجی هستند و برای تقویت و تسهیل مسافرت گردشگران خارجی به این مناطق برنامه ریزی شده است.

عبدالملکی در پایان از زحمات استاندار و مسئولین اقلیم کردستان در برقراری نمایشگاه گردشگری و نیز آماده سازی اقلیم برای تردد زائران کربلا  تشکر کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *