نماینده هرمزگان در مجلس بر استفاده از ظرفیت‌ها تاکید کرد

منطقه ویژه پارسیان همچنان در مسیر توسعه

اشتراک گذاری :

خبرداری؟ نماینده غرب هرمزگان در مجلس شورای اسلامی از منطقه ویژه اقتصادی پارسیان به عنوان فرصتی استثنایی یاد کرد و گفت: پارسیان می‌تواند بسیاری از مشکلات اقتصادی را رفع کند.

احمد جباری با تاکید بر اینکه منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی بر پارسیان، فرصت بزرگی برای رفع مشکلات استان هرمزگان است گفت: با توجه به ظرفیت‌هایی که منطقه ویژه اقتصادی پارسیان دارد، می‌تواند بسیاری از مشکلات استان را مدیریت کند.

وی با اعلام اینکه هرمزگان ظرفیت‌های بالقوه بسیاری دارد گفت: متاسفانه بدلایل گوناگون از این ظرفیت‌ها استفاده نشده و همچنان در انتظار استفاده از این ظرفیت‌ها هستیم.

نماینده بندرعباس در مجلس شورای اسلامی از خلیج فارس به عنوان بهترین، مهمترین وبزرگترین ظرفیت برای استان هرمزگان و کشور یاد کرد وگفت: استان هرمزگان پل ارتباطی دریا و خشکی است و تمامی کالا‌هایی که از سراسر کشور صادر می‌شود، باید از مسیر بنادر خلیج فارس صادر شود.

وی از منطقه ویژه اقتصادی پارسیان به عنوان فرصتی بزرگ و تاثیرگذار یاد کرد و گفت: با توجه به ظرفیت‌هایی که منطقه ویژه پارسیان دارد، انتظار داشتیم این منطقه ویژه اقتصادی خیلی زودتر از این‌ها به بهره برداری می‌رسید، اما هنوز تا نهایی شدن ظرفیت‌های این منطقه زمان بسیاری دارد.

 

بیشتر بخوانید:

منطقه اقتصادی پارسیان در آستانه تبدیل به مرکز متانول

جباری با اعلام اینکه خوشبختانه چند سالی است که روند توسعه در منطقه ویژه اقتصادی پارسیان سرعت گرفته گفت: ایمیدرو نگاه جدی به ظرفیت‌های منطقه ویژه اقتصادی پارسیان دارد و شاهد ایجاد صنایع وسرمایه گذاری‌های گسترده در پارسیان هستیم.

وی با اشاره به اهمیت زیرساخت‌ها در رونق گرفتن یک پروژه اقتصادی گفت: راه رگ حیاتی اقتصاد است، زیرا باید کالا‌هایی که تولید می‌شود، از طریق راه‌ها به دست جامعه هدف برسد که خوشبختانه به این مهم توجه شده، اما هنوز نیازمند توسعه بیشتر هستیم و باید نسبت به ایجاد ریل توجه جدی و سریع صورت بگیرد.

عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به احداث بنادر منطقه ویژه اقتصادی انرژی بر پارسیان گفت: خوشبختانه بنادر پارسیان از ظرفیت خوبی برای واردات و صادرات برخوردار است و با توجه به لایروبی‌های صورت گرفته، آب خور کشتی‌ها قابل توجه است و کشتی‌های زیادی با حجم بارگیری بالا می‌توانند در بنادر منطقه ویژه اقتصادی پارسیان پهلو بگیرند و نسبت به تخلیه و بارگیری کالا‌های وارداتی و صادراتی اقدام کنند.

وی از استقبال بالای سرمایه گذاران برای استفاده از ظرفیت منطقه ویژه اقتصادی پارسیان خبر داد و گفت: اکنون سرمایه گذاری‌های خوبی در عرصه‌های پتروشیمی صورت گرفته و با روندی که شاهد هستیم، بزودی پارسیان به یکی از قطب‌های پتروشیمی کشور تبدیل می‌شود.

جباری با اشاره به مرکز تخلیه و بارگیری آلومینا گفت: تخلیه آلومینا برای مصرف کارخانه الومینیوم جنوب در بندر پارسیان صورت می‌گیرد و پس از تولید آلومینیوم به شمش نیز، صادرات از همین بندر صورت می‌گیرد، بنابر این پل ارتباطی تولید و صادرات آلومینیوم بندر پارسیان است.

وی از طرح‌های توسعه آلومینیوم جنوب خبر داد و گفت: روند توسعه حکایت از آن دارد که بزودی خط تولید مواد اولیه آلومینیوم در منطقه ویژه اقتصادی پارسیان صورت خواهد گرفت که تاثیرات بسزایی بر رونق اقتصادی منطقه پارسیان بر جای خواهد گذاشت.

نماینده بندر عباس در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه صنایع بسیاری در منطقه ویژه اقتصادی پارسیان فعال خواهد شد گفت: روند توسعه منطقه پارسیان سرعت گرفته و انتظار می‌رود شاهد روز‌های خوبی برای پارسیان، استان و کشور باشیم.

وی با یادآوری اینکه کلنگ منطقه ویژه پارسیان سال‌ها قبل بر زمین زده شده گفت: متاسفانه سال‌ها این منطقه رها شده بود و نه تنها کار‌های عمرانی در آن صورت نمی‌گرفت، بلکه اقدامی برای جذب سرمایه گذار نیز صورت نمی‌گرفت، اما چند سالی است که تبدیل ظرفیت‌های بالقوه پارسیان به بالفعل در دستور کار قرار دارد.

جباری با اعلام اینکه منطقه ویژه اقتصادی پارسیان ظرفیت‌های خوبی برای اشتغالزایی دارد گفت: آنچه در منطقه ویژه اقتصادی پارسیان صورت می‌گیرد، می‌تواند باعث تحول اقتصادی در منطقه و کشور شود به شرط آنکه پیگری‌های لازم با همین سرعت و حتی بیشتر در دستور کار قرار گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *