منطقه آزاد ماکو در آستانه تبدیل شدن به قطب کشاورزی

ماکو آینده کشاورزی کشور

اشتراک گذاری :

خبرداری؟

محمد علیپور رحمتی در گفت و گو با خبرنگار خبرداری از رونق کشاورزی در منطقه ویژه اقتصادی ماکو خبر داد و گفت: در زمینه کشاورزی، بزرگترین سرمایه‌گذاری در منطقه ویژه اقتصادی ماکو رقم خورده است.

وی با اعلام اینکه بسیاری از زمین‌های منطقه آزاد ماکو، به تبدیل باغستان شده گفت: باغستان منطقه آزاد ماکو از گستردگی و کیفیت بسیار بالایی برخوردار است و به جرات می‌توان ادعا کرد که این باغستان در کل کشور بی نظیر است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در خصوص محصولات و هدفگذاری این باغستان گفت: در بحث کاشت درخت‌های این باغستان، عموما بحث تولید پسته و گردو در دستور کار بوده و صادرات گسترده این محصولات هدفگذاری شده است.

وی از بررسی‌های همه جانبه برای احداث این باغستان خبر داد و گفت: باغستان منطقه آزاد ماکو پروژه‌ای کارشناسی شده است که با درایت کامل ایجاد شده و به جرات می‌توان ادعا کرده که در کل کشور بی نظیر است و چنین مجموعه‌ای را در کشور نداریم.

علیپور با تاکید بر اینکه سرمایه‌گذار برای پروژه‌های بزرگ اهمیت ویژه‌ای دارد گفت: دولت برای سرمایه گذاری در این قبیل پروژه‌ها رغبت چندانی ندارد، بدلیل آنکه اعتبار لازم را در اختیار ندارد، به همین دلیل از توان بخش خصوصی برای راه اندازی این باغستان استفاده شده است.

وی با اعلام اینکه بخش خصوصی به صورت معمول درگیر دریافت تسهیلات دولتی می‌شود گفت: بخش خصوصی که باغستان منطقه آزاد ماکو را ایجاد کرده، از صفر تا صد هزینه‌ها را خودش تامین کرده و ریالی از تسهیلات یا اعتبارات دولتی استفاده نکرده است.

بیشتر بخوانید:

ماکو منطقه آزادی لجستیک

نماینده ماکو و چالدران در مجلس شورای اسلامی در خصوص چشمانداز آینده پروژه باغستان گفت: باغستان منطقه آزاد ماکو در تأمین مواد غذایی نقش اساسی خواهد داشت و به صادرات گسترده محصولات کشاورزی و باغی در منطقه آزاد ماکو تبدیل می‌شود.

وی از روند رو به رشد باغستان منطقه آزاد ماکو خبر داد و گفت: در نتیجه گسترش فعالیت‌های این باغستان، امید می‌رود ماکو به قطب تولید محصولات باغی و کشاورزی تبدیل شود.

علیپور با تاکید بر اینکه مدعی هستیم دشت مغان دومی در آذربایجان غربی شکل می‌گیرد گفت: گستره باغستان به اندازه‌ای تاثیرگذار بوده که تبدیل شدن به قطب کشاورزی کم‌کم برای مردم ملموس شده و آینده روشنی برای مردم ترسیم می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *