قیمت داغ میوه در تابستان داغ

اشتراک گذاری :

خبرداری؟

تابستان داغ آمد، بازار میوه داغ تر شد، قیمت‌ها همچنان فضایی و میوه‌ها دور از دسترس شده است، توان خرید مردم کمتر شده و ظاهرا قیمت ها قصد پایین آمدن هم ندارد، اگرچه انتظار می رفت با شروع فصل برداشت قیمت ها کمتر شود.

گزارش سازمان خواروبار کشاورزی ملل متحد جایگاه ایران را در تولید میوه در 22  محصول بین نخست تا دهم اعلام کرده است اما قیمت های بالای میوه باعث شده که از این فراوانی محصول مردم کمتر بهره‌مند شوند، قیمت‌های بالای میوه، خرید را برای مردم با درآمد متوسط و به پایین سخت تر کرده است.

جدیدترین قیمت میوه که توسط اتحادیه بارفروشان میوه و تره بار تهران منتشر شده حاکی از قیمت های بالای میوه در بازار عمده فروشی میدان مرکزی میوه و تره بار تهران است.

بر اساس اعلام اتحادیه بارفروشان، قیمت آلبالو تا 45 هزار تومان، انگور تا 55 هزار تومان، توت فرنگی تا 90 هزار تومان، زردآلو تا 65 هزار تومان، سیب تا 55 هزار تومان، موز تا 60 هزار تومان، طالبی تا 12 هزار تومان و هندوانه تا 8 هزار تومان فروخته می شود.  قیمت سایر میوه و سبزی ها هم به این شرح است:

اینجا مکان عمده فروشی است در جنوبی ترین نقطه شهر تهران در کنار اتوبان آزادگان که روزانه صدها تن میوه از استانهای دیگر به این مکان سرازیر می شود و از اینجا به مغازه های سطح شهر تهران و یا استانهای دیگر ارسال می شود، قیمتی که در مغازه ها فروخته می شود بالاتر از این قیمت ها است.

بر اساس مصوبه مغازه ها می توانند تا 35 درصد به نرخ عمده فروشی این مکان اضافه کنند اما بررسی ها نشان میدهد که بعضی موقع این افزایش قیمت تا 100 درصد هم می شود.

مغازه داران می گویند،‌ قیمت های اجاره و هزینه کارگری بالاست و تعرفه 35 درصد برایشان صرفی ندارد و همینطور هر چه از پایین به بالا می رویم قیمت های میوه بیشتر می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *