قیمت ارز و طلا به ثبات رسید / انتخاب پزشکیان چقدر روی بازار تاثیر گذار است؟

اشتراک گذاری :

خبرداری؟ بازار ارز بعد از اعلام نتایج چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری روند نزولی به خود گرفت و امروز دلار در کانال 60 هزار تومان در حال معامله است و این در حالی است که قیمت این ارز در پنجشنبه هفته کذشته در کانال 62 هزار تومان بود.

یورو و پوند نیز در دو روز گذشته روندی نزولی داشتند و هم‌اکنون یورو با قیمت 65 هزار تومان و پوند 76 هزار تومان در حال معامله هستند.

در بازار طلا نیز روند نزولی حاکم است و هم‌اکنون قیمت هر گرم طلای 18 عیار 3 میلیون و 418 هزار تومان است و هر قطعه سکه بهار آزادی 37 میلیون و 600 هزار تومان و سکه طرح امامی 41 میلیون و 130 هزار تومان ارزش دارد.

مصطفی محسنی‌نژاد کارشناس بازار طلا و ارز درباره علت افت قیمت‌ها به خبرنگار ما گفت: علت این اتفاق واکنش بازار به نتایج انتخابات ریاست جمهوری بود و اینکه دولت آینده اهل مراوده و طرفدار ارتباط با سایر کشورها است؛ باعث شده تا روی بازار ارز و طلا اثرگذار باشد.

وی ادامه داد: امید به بهبود وضعیت اقتصادی باعث شده تا روند بازار از حالت صعودی به نزولی تبدیل شود که این موضوع روی سایر بازارها نیز اثرگذار خواهد بود.

این فعال بازار افزود: من فکر می‌کنم با روی‌کار آمدن دولت جدید بازار ثبات بیشتری پیدا کند. البته انتخابات آمریکا نیز برای اقتصاد کشور ما دارای اهمیت است و اگر در آنجا نیز دولتی تندرو روی کار نیاید؛ وضعیت بازار طلا و ارز وضعیت مطلوبی پیدا می‌کند که روی سایر بازارها نیز تاثیر می‌گذارد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *