نخست‌وزیر انگلیس: 

فلسطین را باید به رسمیت شناخت

اشتراک گذاری :

خبرداری؟

نخست‌وزیر جدید انگلیس با تاکید بر لزوم برقراری آتش‌بس فوری در غزه، گفت به رسمیت شناختن کشور مستقل فلسطینی حق انکارناپذیر فلسطینیان است.

 «کر استارمر» نخست‌وزیر جدید انگلیس یکشنبه با «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین تلفنی گفت‌وگو کرد.

در بیانیه دفتر استارمر آمده است: «نخست‌وزیر، محمود عباس را در مورد اولویت‌های فوری خود از جمله برقراری آتش‌بس، بازگرداندن اسرا، افزایش و تسریع کمک‌های بشردوستانه و حمایت مالی از تشکیلات خودگردان فلسطین در جریان قرار داد.»

در ادامه این بیانیه همچنین آمده است: «در بحث درباره اهمیت اصلاحات و تضمین مشروعیت بین‌المللی برای فلسطین، نخست‌وزیر استارمر گفت سیاست دیرینه‌اش در خصوص به رسمیت شناختن فلسطین و مشارکت در روند صلح تغییر نکرده است و این حق انکارناپذیر فلسطینیان است.»

این اظهارات در حالی مطرح می‌شود که رژیم صهیونیستی از هفتم اکتبر و بعد از عملیات فلسطینی طوفان الاقصی، غزه را در هم کوبیده و جان بیش از ۳۸ هزار فلسطینی را گرفته است. بیشتر قربانیان را کودکان و زنان تشکیل می‌دهند.

علاوه بر تلفات، این کارزار نظامی مرگبار صهیونیست‌ها بسیاری از قسمت‌های نوار غزه تحت محاصره را به ویرانه تبدیل کرده و اکثر غیرنظامیان را بی‌خانمان و در معرض خطر قحطی قرار داده است. تلاش‌ها برای آتش‌بس دائمی پس از آتش‌بس کوتاه در نوامبر فعلا نتیجه نداده است.

روز یکشنبه استارمر، نخست‌وزیر انگلیس همچنین در تماس تلفنی دیگری با «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی بر لزوم آتش‌بس «واضح و فوری» در غزه، با گذشت ۹ ماه از کمپین بمباران صهیونیست‌ها، تاکید کرد.

طبق بیانیه دفتر نخست‌وزیری انگلیس، «او سپس نیاز آشکار و فوری به آتش‌بس، بازگشت اسرا و افزایش فوری حجم کمک‌های بشردوستانه به غیرنظامیان را بیان کرد.»

به گزارش خبرگزاری آناتولی، استارمر همچنین به تعمیق بیشتر روابط دوجانبه اشاره کرد.

نخست‌وزیر انگلیس ادامه داد: «همچنین مهم است که شرایط بلندمدت برای راه‌حل ۲ دولتی فراهم شود، از جمله اطمینان از اینکه تشکیلات خودگردان فلسطین از امکانات مالی برای عملکرد مؤثر برخوردار است.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *