تایید آغاز ضدحمله اوکراین از سوی زلنسکی

ضدحمله اوکراین به روسیه شروع شد؟

اشتراک گذاری :

خبرداری؟ جنگ روسیه و اوکراین آغاز دوره جدیدی در مناسبات سیاسی در جهان بود؛ اکنون پس از گذشت بیش از یک سال از این جنگ اوکراین با جمع کردن کمک‌های تسلیحاتی غرب ضد حمله خود را که پیش از این بارها از آن صحبت شده بود را شروع کرده است.

ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌ جمهور اوکراین در دیدار با جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا در کی‌یف گفت: «اقدامات ضدحمله‌ای و دفاعی در حال انجام است».

به گزارش اسپوتنیک، زلنسکی در خصوص اینکه ضدحمله در کدام مرحله یا وضعیت بوده چیزی نگفت و اعلام کرد در این خصوص جزئیاتی ارائه نخواهد کرد.

این اظهارات پس از تشدید درگیری‌ها در جنوب و شرق اوکراین و گمانه زنی در مورد آغاز ضدحمله اوکراین منتشر می‌شود. گزارش شده که نیروهای اوکراینی در نزدیکی باخموت و زاپروژیا پیشروی کرده‌اند و حملات دوربردی را علیه اهداف روسیه انجام داده اند.

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه نیز روز گذشته در دیدار با همتای بلاروسی خود در شهر «سوچی» روسیه گفت با اطمینان می‌گوید که ضد حمله اوکراین آغاز شده، اما نیروهای این کشور «در هیچ بخشی به اهداف خود نرسیده‌اند».

پیش از این رسانه‌ها گفته بودند انتظار می‌رود در ضدحمله اوکراین هزاران سرباز اوکراینی که توسط غرب آموزش دیده و مجهز شده‌اند، شرکت کنند. روسیه می‌گوید از ابتدای هفته گذشته حملاتی را دفع کرده است. در مقابل کی‌یف نیز روز گذشته گفت تلاش‌های اصلی آن هنوز آغاز نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آنچه در این مطلب می خوانید

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

آخرین اخبار سایت