شهبازی: مخالف حذف معافیت های مالیاتی بخش مولد در برنامه هفتم هستیم

اشتراک گذاری :

خبرداری؟ علیرضا شهبازی عضو کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی درباره میزان منطقی بودن حذف کلیه معافیت های مالیاتی در برنامه هفتم، گفت: مخالف حذف تمام معافیت های مالیاتی در برنامه هفتم هستیم، این مشوق های مالیاتی هر کدام به دلیلی وضع شده اند و باید باقی بمانند.

وی در ادامه بیان کرد: مشوق های مالیاتی که برای شرکت های دانش بنیان وضع شده اند نیز از اهمیت بالاتری برخوردار هستند و باید باقی بمانند.

این نماینده مجلس یازدهم ادامه داد: ما در مجلس یک قانون بسیار مهم به نام جهش تولید دانش بنیان وضع کردیم که در این قانون برای رشد و توسعه شرکت های دانش بنیان طرح اعطای اعتبار مالیاتی برای واحدهای تحقیق و توسعه شرکت های صنعتی یا شرکت های دانش بنیان وضع کرده ایم.

شهبازی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب در دیدار با نمایندگان از این قانون به عنوان یک قانون مترقی نام برده اند، افزود: قانون جهش تولید دانش بنیان با اعطای این اعتبارات مالیاتی در حال تکمیل نقشه راه دانش بنیانی شدن کشور است. این لایحه برنامه هفتم صرفا پیشنهاد دولت است و نمایندگان هم در کمیسیون تلفیق و هم در صحن علنی این مواد و بندها را بررسی می کنند و قطعا آنچه به نفع مردم باشد تصویب می شود.

این نماینده مجلس یازدهم گفت: این معافیت های مالیاتی نباید حذف شود و باید نگه داشته شوند، در بین این معافیت ها اعتبارات مالیاتی شرکت های دانش بنیان از همه مهمتر هستند و باید حفظ شوند.

شهبازی تصریح کرد: اعطای اعتبار مالیاتی به شرکت های دانش بنیان از این جهت مهم است که باعث می شود واحدهای صنعتی با وجود این مشوق به سمت شرکت های دانش بنیان سوق پیدا کنند و نتیجه آن ایجاد اشتغال و تکیه به توان تولید داخل است و علاوه بر این از واردات این محصولات هم به داخل کشور بی نیاز می شویم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آنچه در این مطلب می خوانید

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

آخرین اخبار سایت