سفر بدون نگرانی به خارج کشور با بیمه تعاون

اشتراک گذاری :

خبرداری؟ سفر یکی از نیاز‌های بشر امروز است. سفر به اشکال گوناگون شغلی، تفریحی، زیارتی و… صورت می‌گیرد. فناوری‌های و دستیابی به سیستم حمل و نقل سریع از خودرو گرفته تا قطار و هواپیما، امکان سفر در سریعترین زمان ممکن را فراهم کرده به نوعی که می‌توان صبحانه را در یک شهر، ناهار را در شهر دیگر و شام را در شهر یا کشور دیگر میل کرد. این سرعت چشمگیر در مسافرت، رغبت سفر را بسیار بیشتر کرده و باعث شده مردم از هر فرصتی برای سفر استفاده کنند.

خطر‌های غیر قابل پیش بینی

همانقدر که سفر لذت‌های خاص خودش را دارد، چالش‌ها و مشکلات خاص خودش را نیز دارد. سوانح، بیماری ها، حوادث طبیعی، رفتار‌های تروریستی و بسیاری چالش‌های دیگر باعث می‌شود که مسافر در معرض تهدید قرار گیرد. بی شک سفر‌های درون کشور با سفر‌های برون کشور بسیار تفاوت دارد. اگر در سفر‌های داخلی با چالش یا مشکلی رو به رو شویم، در کوتاهترین زمان ممکن می‌توانیم انواع کمک‌ها از نزدیکان مطالبه کنیم، اما سفر‌های خارجی با محدودیت‌های جدی رو به رو است. در سفر‌های خارجی امکان دسترسی به اقوام بسیار محدود در اندازه صفر است، زیرا اگر هم بخواهند به یاری بیایند، گرفتن ویزا و طی مراحل قانونی بسیار زمان بر است. از سوی دیگر داشتن امکانات داخلی نیز مقدور نیست و بازنگشت سریع به هیچ عنوان امکان پذیر نیست، بنابر این لازم است به ابزار‌های حمایتی متوسل شد.

بیمه‌های مسافرتی

بی شک مهمترین ابزاری که می‌توان سفری امن را برنامه ریزی کرد، بیمه مسافرتی است و یکی از توانمند‌ترین شرکت‌های بیمه در زمینه بیمه خارج از کشور، بیمه تعاون است. بیمه تعاون به دو روش اقدام به بیمه‌های مسافرتی کرده که شامل بیمه مسافرتی خروج از کشور و بیمه مسافرتی ورود به کشور است

بیمه مسافران عازم به خارج

بیمه مسافرتی عازم به خارج از کشور یکی از انواع رشته‌های بیمه‌ای است که هنگام سفر به خارج از کشور کاربرد دارد. این نوع بیمه، هزینه‌های پزشکی و غیر پزشکی و ارائه سایر خدمات در مدت اقامت مسافر در خارج از کشور را مطابق با شرایط بیمه نامه تحت پوشش قرار می‌دهد.

پوشش‌های درمانی

بخش قابل توجهی از خدمات بیمه مسافران عازم به خارج از کشور، به بخش درمان اختصاص دارد. بیمه تعاون هزینه‌های پزشکی و بستری در بیمارستان، پرداخت هزینه فوریت‌های دندانپزشکی، تحویل دارو، تأخیر در حرکت و سایر موارد را پوشش می‌دهد. هر یک از گزینه‌هایی که بیمه تعاون در دستور کار درمان قرار داده، به تنهایی می‌تواند سفر را به چالش جدی تبدیل کند. اینکه مسافر نیاز به بستری در بیمارستان داشته باشد، یعنی شرایط بسیار حاد است یا هنگامی که درد دندان امکان هرگونه تحمل را گرفته و هزینه‌های دلاری دندانپزشکی مانع درمان می‌شود، بیمه تعاون می‌تواند درد را تسکین دهد. تهیه دارو نیز از مشکلات جدی است و به تنهایی می‌تواند بحران ساز شود.

همکاری با کمک رسان بین المللی

در شرایطی که بیمه تعاون در تمامی کشور‌ها شعبه ندارد و نمی‌تواند هنگام بروز حادثه یا سانحه، خدمات لازم را به بیمه شده ارایه دهد، همکاری با سرویس‌های جهانی می‌تواند راهگشا باشد. به همین دلیل بیمه تعاون با دور اندیشی، سرویس دهی در تمام کشور‌های جهان را کمک رسان بین المللی Swiss Assist در دستور کار قرار داده و شرایط به نوعی است که می‌توان در ایران قرارداد بیمه مسافر خارج را با بیمه تعاون منعقد کرد و در خارج از ایران بدون هیچ مشکلی خدمات لازم ار دریافت کرد.

 

بیشتر بخوانید:

پرداخت خسارت در مقصد

نکته بسیار مهمی که بیمه تعاون در دستور کار دارد، پرداخت خسارت در مقصد است. اینکه در ایران قرار داد بیمه بسته شود و بیمه شده ناچار باشد در خارج از کشور هزینه بپردازد و برای دریافت آن هزینه به ایران بازگردد و پروسه طولانی را طی کند، به هیچ عنوان درست نیست، به همین دلیل بیمه تعاون پرداخت خسارت در کشور مقصد را اجرایی می‌کند.

پاسخگویی سریع

بی شک بیمه گزاران در صورت بروز هر مشکلی، نیاز دارند نسبت به شرایط و نحوه بکارگیری خدمات اطلاعات لازم را بدست آورند، به همین دلیل بیمه تعاون پاسخگویی ۲۴ ساعته را در دستور کار خود قرار داده و البته پاسخگویی و راهنمایی به وسیله اپراتور فارسی زبان صورت می‌گیرد تا مسافر نیازی به مترجم نداشته باشد.

بیمه مسافران ورودی

بیمه مسافران ورودی یکی از انواع رشته‌های بیمه‌ای است که هنگام سفر به داخل کشور کاربرد دارد. این نوع بیمه تعاون جبران هزینه‌های پزشکی و غیر پزشکی و ارائه سایر خدمات در مدت اقامت مسافر در داخل کشور را مطابق با شرایط بیمه نامه تحت پوشش قرار می‌دهد. پوشش‌های این بیمه نامه شامل جبران هزینه‌های پزشکی، بازگرداندن بیمه شده به کشورمتبوع و سایر موارد مرتبط است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آنچه در این مطلب می خوانید

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

آخرین اخبار سایت