سرمایه‌گذاری ۸ هزار میلیارد تومانی در بخش آبزیان

اشتراک گذاری :

خبرداری؟

به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، رجبعلی قربان‌زاده، مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و بودجه سازمان شیلات ایران با بیان این که بیش از ۲۰۰ هزار هکتار اراضی غیر قابل کشت، لم یزرع و مناسب پرورش میگو در سواحل جنوبی و استان گلستان شناسایی شده است، گفت: از این میزان سطوح شناسایی شده برای پرورش میگو، ۱۰۰ هزار هکتار در مرحله توسعه و نزدیک به ۴۰ هزار هکتار (غیرمفید) در مرحله احداث می‌باشد.

وی افزود: برای راه‌اندازی ۲۰ هزار هکتار اراضی پرورش میگو از مجموع ۲۰۰ هزار هکتار اراضی شناسایی شده، نزدیک به ۲۳ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است که ۷۰ درصد آن از محل تسهیلات و ۳۰ درصد از طریق آورده شخصی تأمین خواهد شد.

وی اظهار کرد: با ورود این میزان اراضی به چرخه تولید، میزان تولید میگوی پرورشی به حدود ۱۶۰ هزار تن خواهد رسید.

قربان‌زاده، سطح زیر کشت میگو در سال ۱۴۰۱ را حدود ۱۷ هزار هکتار عنوان و اظهار کرد: میزان تولید میگوی آب شور نزدیک به ۶۱ هزار تن برآورد شده که بیش از ۸۷ درصد تحقق هدف را نشان می‌دهد و نسبت به سال ۱۴۰۰ بیش از ۵ درصد رشد داشته است.

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و بودجه سازمان شیلات ایران خاطرنشان کرد: سال گذشته نزدیک به ۸ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در حوزه شیلات و آبزیان انجام شده است که از این میزان حدود ۲.۷۷۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در بخش تکثیر و پرورش میگو بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آنچه در این مطلب می خوانید

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

آخرین اخبار سایت