شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران با افزایش 6940 واحد همراه شد

سردرگمی بورس

اشتراک گذاری :

خبرداری؟

بورس اوراق بهادار تهران امروز در یک روند رو به رشد قرار گرفت، شاخص کل بورس اوراق بهادار امروز با افزایش 6940 واحدی به رقم 2 میلیون و 173 هزار و 887 واحد رسید.

همچنین شاخص هموزن با افزایش 7 هزار و 269 واحد به رقم 746 هزار و 134 واحد رسید. ارزش روز بازار در بورس تهران به بیش از 7 میلیون و 988 هزار میلیارد تومان رسید.

معامله‌گران امروز بیش از 6.3 میلیارد سهام و اوراق مالی در قالب 598 هزار فقره معامله و به ارزش 4 هزار و 806 میلیارد تومان داد و ستد کردند.

همه شاخص‌های بورس امروز مثبت شدند بگونه‌ای که شاخص کل و شاخص قیمت با معیار وزنی ـ ارزشی 0.32 درصد رشد کردند. این دو شاخص با معیار هموزن 0.98 درصد رشد کردند. شاخص آزاد شناور 0.23 درصد افزایش یافت، شاخص بازار اول بورس 0.31 درصد افزایش یافت و شاخص بازار دوم بورس 0.33 درصد افزایش یافت.

امروز نمادهای گل‌گهر، پتروشیمی بوعلی، شستا، پالایش نفت بندرعباس و پتروشیمی نوری به ترتیب بیشترین اثر افزایشی در شاخص بورس را داشته‌اند و نمادهای ملی‌مس و پترشیمی خلیج‌فارس بیشترین اثر کاهشی در شاخص بورس از خود به جای گذاشته‌اند.

در فرابورس ایران هم شاخص کل با افزایش 180 واحد به رقم 27 هزار و 997 واحد رسید. ارزش بازار اول و دوم فرابورس ایران به بیش از یک میلیون و 542 هزار میلیارد تومان رسید.

ارزش بازار پایه فرابورس 493 هزار میلیارد تومان شد. معامله‌گران امروز بیش از 6.2 میلیارد سهام حق تقدم و اوراق مالی در قالب 860 هزار فقره معامله و به ارزش 12 هزار میلیارد تومان داد و ستد کردند.

امروز نمادهای جهان‌فولاد سیرجان، آریا ساسول، ایرانول و بانک دی بیشترین اثر افزایشی در شاخص فرابورس را داشتند و نمادهای گل‌گهر، مالی سپهرصادرات و جهان فولاد غدیر ایرانیان به ترتیب بیشترین اثر کاهشی در شاخص فرابورس را داشته‌اند.

بازار سرمایه که نماد آن بورس اوراق بهادار است، به سکویی برای تأمین مالی شرکت‌ها تبدیل می‌شود و امسال شرکت‌های مختلف با انتشار انواع اوراق و همچنین عرضه اولیه افزایش شناورسازی سهام و چشم‌پوشی از حق‌تقدم می‌توانند، به تأمین مالی از بازار سرمایه اقدام کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *