رشته «راهبری جرثقیل» در هنرستان‌های کاردانش راه‌اندازی می‌شود

اشتراک گذاری :

خبرداری؟ احمدرضا دوراندیش دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش درباره رشته «راهبر جرثقیل» تحصیلی اظهار داشت: این رشته از مجموعه مشاغل حوزه حمل و نقل زمینی است که شایستگی‌هایی از قبیل بکارگیری تجهیزات جرثقیل، بکارگیری ادوات هیدرولیکی جرثقیل، راه‌اندازی و هدایت جرثقیل و باربرداری بر اساس دیاگرام کاری دستگاه، کاتالوگ‌خوانی و نحوه استفاده از کاتالوگ‌های سرویس و نگهداری جرثقیل، سرویس و نگهداری دستگاه، بازرسی قسمت‌های مختلف و اجرای نکات ایمنی و حفاظتی کار با دستگاه جرثقیل را به‌عهده دارد.

وی افزود: با توجه به توسعه کشور، در ایران بیش از پیش جرثقیل تلسکوپی و چرخ زنجیری در صنایع، پتروشیمی، فولاد، بنادر، سکوها، انبار و کارگاه‌ها نیاز است. برای راه‌اندازی و راهبری یک جرثقیل نیاز به نیروی کار ماهر در سطوح مختلف صلاحیت حرفه‌ای هستیم.

معاون دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش گفت: طراحی و راه‌اندازی این رشته در شاخه کاردانش در راستای تامین نیروی متخصص و کارامد است که برنامه‌ریزی آن در کمیته کاردانش با حضور ذی‌نفعان و مشارکت‌کنندگان این حوزه از جمله وزارت صنعت، معدن و تجارت، اتحادیه جرثقیل‌داران و نماینده مجمع خیرین به تصویب رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آنچه در این مطلب می خوانید

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

آخرین اخبار سایت