عیوضی از قول قانونمداری نامزد ریاست جمهوری در افزایش دستمزد خبر داد

راهکارهای عملیاتی قالیباف برای جبران سفره های خالی

اشتراک گذاری :

خبرداری؟

علی اکبر عیوضی با اشاره به انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری گفت: انتخابات یک اصل مهم دموکراسی است و تمامی مردم ایران این وظیفه را بر دوش دارند که برای اعتلای ایران، در هر انتخاباتی شرکت کنند.

وی با اعلام اینکه کشور ما در شرایط کنونی نیاز به یک تحولات اقتصادی، سیاسی و اجتماعی گسترده دارد گفت: بحران‌ها از اقتصادی تا سیاسی و اجتماعی نیازمند مدیری توانمند و مسلط به امور است، مدیری که در آزمون‌های مدیریتی گذشته شرکت کرده و از آنها سربلند بیرون آمده باشد.

عضو هیات مدیره کانون کارگران بازنشسته تهران جدی‌ترین چالش کشور در شرایط کنونی را چالش اقتصادی دانست و گفت: شرایط بسیار سخت و آزار دهنده است، فرصتی باقی نمانده و باید به سرعت از این چالش اقتصادی بیرون بیاییم، چرا که تحمل بسیار سخت شده و بیش از این نمی‌توان از مردم انتظار تحمل و فداکاری داشت.

وی با اشاره به اینکه تاکید رهبر انقلاب بر تولید است گفت: نیروی مولدی که بتواند تولید را به صورت جهشی رقم بزند، کارگران هستند و دولت در پیشانی مدیریت این مهم قرار دارد که اکنون دولت سیزدهم رییس خود را از دست داده و باید رییس جمهور جدید برای تشکیل کابینه جدید هرچه سریعتر برگزیده شود.

عیوضی با تاکید بر اینکه باید در انتخابات شرکت کنیم و رییس جمهوری توانمند را بر گزینیم گفت: هیات دولت به رییسی نیاز دارد که چالشهای تولید را بشناسد، کارگر را درک کند و با درد و غم سفره خالی کرگر آشنا باشد و مهمتر آنکه برای پر کردن این سفره خالی و پایان دادن به درد کارگر اقدام کند.

وی جدی‌ترین چالش کشور را انتصاب مدیرانی ناکارآمد، بی تسلط به امور، بدون سابقه درخشان مدیریتی با رویکرد آزمون و خطا دانست و گفت: اکنون ۶ کاندیدای ریاست جمهوری مورد تایید شورای نگهبان معرفی شده‌اند که متاسفانه 5 نفر آنها سابقه مدیریتی و عملکرد در زمان بحران را ندارد و تنها محمدباقر قالیباف در زمینه قانونگذاری و اجرا توانمند است.

عضو هیات مدیره کانون کارگران بازنشسته تهران با تاکید بر اینکه هیچ کدام از 5 نامزد رقیب قالیباف، سابقه مدیریتی او را ندارند گفت: قالیباف هم در عرصه‌های اجرا و هم در عرصه‌های قانونگذاری سابقه درخشانی دارد.

وی حوزه اجرا و قانونگذاری را دو قوه اساسی کشور دانست و گفت: فرماندهی لشکر در دوران جنگ، فرماندهی نیروی انتظامی، شهرداری تهران و ریاست مجلس پست‌های حساس و کلیدی است که قالیباف از تمامی آنها سربلند بیرون آمده و هر کجا پا گذاشته، تحول ایجاد کرده است.

عیوضی با اعلام اینکه زندگی برای کارگران و بازنشستگان از دیگر اقشار جامعه سخت تر و طاقت فرساتر بوده گفت: در تمامی سال‌های پس از انقلاب، کارگران در صف اول فداکاری و از خودگذشتگی بودند و همین امر باعث شده دستمزد واقعی دریافت نکنند.

وی با ابراز تاسف از اینکه همیشه دستمزد کارگران از تورم عقب بوده گفت: این عقب ماندگی باعث شده تا فاصله معیشت و دستمزد وحشتناک شود و در نهایت سفره‌های کارگران و بازنشستگان از حداقل‌ها نیز خالی باشد.

عضو هیات مدیره کانون کارگران بازنشسته تهران با اعلام اینکه قالیباف درک درستی از سفره‌های خالی و معیشت سخت کارگران و بازنشستگان دارد و مهمتر آنکه برای درمان این درد، چاره دارد گفت: در جلسه تخصصی که به نمایندگی از بازنشستگان با قالیباف داشتیم، پس از آنکه معیشت ناچیز و سفره های خالی بازنشستگان را برای قالیباف تشریح کردیم، قالیباف قول داد که اگر رییس جمهور شود، به اندازه ای از کارگران و بازنشستگان حمایت خواهد کرد که نه تنها افزایش دستمزد متناسب با تورم شود، بلکه هر چقدر رشد اقتصادی صورت بگیرد، بر دستمزد متناسب با آن رشد افزوده خواهد شد.

وی در تشریح این وعده قالیباف گفت: امیدواریم که قالیباف رییس جمهور شود تا اگر تورم ۴۰ درصد و رشد اقتصادی ۷ درصد شد، قولی که قالیباف داده، افزایش دستمزد ۴۷ درصدی را در شورای عالی کار تصویب کند.

عیوضی با تاکید بر اینکه کارگران و بازنشستگان عدالت معیشتی می‌خواهند گفت: نمی‌خواهیم بار دیگر شاهد باشیم که کارگران و بازنشستگان حداقل‌ها را بگیرند اما کارکنان دولت حقوق‌های آنچنانی دریافت کنند، به همین دلیل به دنبال عدالت دستمزد و حقوق هستیم که در ریاست جمهوری قالیباف نهفته است.

وی با تاکید بر اینکه قالیباف مدیری توانمند و جهادی است که می‌تواند از عهده تحولات بر بیاید گفت: اکنون که قرار است رییس جمهور انتخاب کنیم، باید به کارنامه‌ها توجه کنیم و کارنامه قالیباف در حوزه مدیریتی و قانونگذاری بسیار درخشان است، به همین دلیل تا زمانی که قالیباف در بین کاندیداها قرار دارد، رای دادن به فرد دیگری را به صلاح عرصه مدیریتی کشور نمی‌بینم.

عضو هیات مدیره کانون کارگران بازنشسته تهران در پاسخ به اینکه تمامی روسای جمهور گذشته وعده دادند و عمل نکردند، چه تضمینی وجود دارد که قالیباف به وعده‌های خود عمل کند گفت: معضل وعده درمانی و شعارهای غیر عملیاتی را قبول داریم و بارها نیز کشور از وعده‌های بر زمین مانده لطمه دیده و بی اعتمادی به مردم را باعث شده است.

وی با یادآوری اینکه بدلیل وعده های بر زمین مانده که سالهاست از آن رنج می بریم، در نشست تخصصی با قالیباف این سوال را مطرح کردیم که چه تضمینی برای اجرا کردن وعده‌های خود دارد گفت: قالیباف پاسخ داد که ضمانت قول های من، سابقه درخشانی است که در عرصه‌های گوناگون دارم.

عیوضی افزود: قالیباف یادآور شد که «بر سر پروژه‌ها، روزشمار نصب می‌کردم تا زمان آغاز و زمان پایان پروژه مشخص باشد، اقدامی که تا امروز هیچ مدیری در هیچ دستگاهی انجام نداده که برای خود تعهد ایجاد کند، اما من نه تنها قول می‌دهم، بلکه برای اجرا کردن قول خود زمان تعیین می‌کنم».

وی با اعلام اینکه پلیس ۱۱۰ یکی از اقدامات مناسب در کارنامه درخشان قالیباف است گفت: اگر امروز با کوچک‌ترین درگیری، با ۱۱۰ تماس می گیریم و در کوتاه ترین زمان پلیس بالای سر تماس گیرنده حاضر می‌شود، نشان از مدیریت پاسخگوی قالیباف دارد.

عضو هیات مدیره کانون کارگران بازنشسته تهران با اعلام اینکه پس از پایان دوره مدیریت قالیباف در شهرداری تهران، نیروی انتظامی و دستگاه‌های دیگر، هرگز تحولات گسترده گذشته صورت نگرفته گفت: کنار رفتن قالیباف در هر پست مدیریتی نه تنها هیچ نفعی نداشته، بلکه روزهای مدیریت طلایی وی تکرار نشده است.

وی با اعلام اینکه زندگی کارگران و بازنشستگان به سازمان تامین اجتماعی وابسته است گفت: حقوقی که می‌گیریم، درمانی که دریافت می‌کنیم، خدمات رفاهی و تسهیلاتی که می‌گیریم، به همت سازمان تامین اجتماعی است و باید با تمام توان از کیان این سازمان حمایت و دفاع کنیم.

عیوضی بزرگترین چالش سال‌های گذشته سازمان تامین اجتماعی را انتصاب مدیران غیرمتخصص و بیگانه با سازمان تامین اجتماعی دانست و گفت: با قالیباف شرط کردیم که وقتی بر کرسی ریاست جمهوری تکیه زد، مدیری بر سازمان تامین اجتماعی منصوب شود که مشکلات سازمان را به خوبی بداند و به دنبال رفع آنها باشد.

وی با تاکید بر اینکه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز از جمله وزارتخانه‌های کلیدی مرتبط با کارگران و بازنشستگان است گفت: به قالیباف گفتیم که این وزارتخانه چقدر حساس است و توضیح دادیم که انتصاب مدیران غیرتخصص و بیگانه با این حوزه، چه لطمه‌ای در تمامی سالهای گذشته به زیر مجموعه‌های این وزارتخانه زده است.

عضو هیات مدیره کانون کارگران بازنشسته تهران با اعلام اینکه قالیباف قول داد مدیری اقتصاددان و آشنا به مسائل بیمه بر سازمان تامین اجتماعی منصوب کند گفت: قالیباف قول داد فردی به عنوان وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی منصوب شود که تسلط لازم داشته باشد، مشکلات این حوزه را بشناسد و توان برقراری تعامل با زیر مجموعه‌ها را داشته باشد.

وی با تاکید بر اینکه قالیباف قول داده مدیرانی منصوب کند که مشکلات و چالش‌های کارگران و بازنشستگان به حداقل ممکن کاهش یابد گفت: اکنون قالیباف تسلط خوبی بر مشکلات، چالشها و خواسته های بر حق کارگران و بازنشستگان دارد و ایمان داریم که اگر رئیس جمهور شود، تحولات اساسی و گسترده‌ای در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان تامین اجتماعی صورت می‌گیرد و سفره‌های کارگران و بازنشستگان رنگین خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *