در طرح استقبال از مهر در ایستگاه‌های خط ۶ مترو چه اقداماتی انجام شده است؟

اشتراک گذاری :

خبرداری؟

چهرمنوچهر دست پیمان با بیان اینکه خط ۶ مترو دارای ۲۷ ایستگاه است که تا کنون ۱۷ ایستگاه آن به بهره‌برداری رسیده افزود: در حال حاضر خدمات‌رسانی به مسافران محترم حدفاصل ایستگاه شهدای دولت‌آباد تا ایستگاه شهید ستاری انجام می‌شود؛ اما به‌زودی ۵.۵ کیلومتر دیگر از این خط که شامل ایستگاه‌های شهر زیبا، شهران و کوهسار می‌شود نیز به بهره‌برداری خواهد رسید.
وی تصریح کرد: آمادگی و برنامه‌ریزی‌های لازم جهت ارائه خدمات به مسافران در این ۳ ایستگاه جدید که توسط همکاران شرکت مترو در حال آماده‌سازی است انجام شده است.

مدیر ارشد خط ۶ شرکت بهره‌برداری مترو در ادامه با اشاره به اقدامات متعددی که در راستای طرح استقبال از مهر انجام شده است گفت: این خط در محدود ایستگاه میدان حضرت ولی‌عصر (عج) تا ایستگاه تربیت‌مدرس با خلأ آنتن‌دهی تلفن همراه مواجه است که پیگیری‌ها برای برقراری این سرویس انجام و مشکل به‌زودی حل خواهد شد.

وی افزود: در راستای طرح استقبال از مهر ایمن‌سازی فضاهای مسافری و رفع نواقص ساختمانی ایستگاه‌های در حال بهره‌برداری خط شش، رفع نشتی و آب‌ریزش‌های موضعی ایستگاه‌ها نیز توسط واحد ابنیه انجام شده است.
مدیر ارشد خط ۶ شرکت بهره‌برداری مترو با بیان اینکه سیستم پیج اتوماتیک ایستگاه‌های این خط در حال راه‌اندازی است گفت: توسط واحد تأسیسات ارتقا روشنایی و رفع خاموشی‌ها در قالب برنامه‌های شبانه در حال انجام است.

دست پیمان به انجام سرویس‌های دوره‌ای پله‌برقی‌ها و همچنین برنامه‌ریزی برای نظافت تمام تجهیزات ایستگاهی اعم از تابلو ها، آب‌خوری‌ها، دستگاه‌های خودکار فروش بلیت، دستگاه‌های خودپرداز، گیت‌ها و صندلی‌ها اشاره و خاطرنشان کرد: در روزهای اخیر اقدامات تعمیراتی لازم در خصوص سیستم عملکرد درهای قطار و دستگاه‌های خودکار فروش بلیت انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه شستشوی فضای ایستگاه‌ها و حریم ریلی محدوده ایستگاه طبق برنامه‌ریزی و به‌صورت دوره‌ای انجام می‌شود گفت: نظافت و شستشوی ناوگان و رفع نواقص سیستم‌های روشنایی و اطلاع‌رسانی قطارها نیز در حال انجام است.

مدیر ارشد خط ۶ شرکت بهره‌برداری مترو تهران و حومه تصریح کرد: شست‌وشوی فرش نمازخانه ایستگاه‌ها و تنظیم ساعت‌های عقربه‌ای و دیجیتالی و رفع خرابی احتمالی سیستم پیج رادیویی ایستگاه‌ها جهت بهبود کیفیت اطلاع‌رسانی به مسافران از دیگر اقدامات طرح استقبال از مهر در خط شش مترو تهران است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *