دانش‌بنیان‌ها و استارتاپ‌های فعال در وزه علوم شناختی تسهیلات دریافت می‌کنند

اشتراک گذاری :

خبرداری؟ شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپ‌های فعال در حوزه علوم شناختی براساس قانون بودجه سال ۱۴۰۲ کل کشور تسهیلات مالی دریافت می‌کنند.

براساس اعلام روز یکشنبه معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری به منظور کمک به توسعه کسب‌وکارها، تجاری‌سازی محصولات و گسترش زیست‌بوم فناوری و نوآوری، شرکت‌ها و مراکز استارتاپی، دانش‎‌بنیان‌ها و شتاب دهنده‌های فعال در حوزه علوم شناختی می‌توانند از تسهیلات مالی تبصره ۱۸ قانون بودجه کشور بهره‌مند شوند.

براساس توافق میان ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری و صندوق نوآوری و شکوفایی این تسهیلات مالی در قالب تبصره ۱۸ قانون بودجه ۱۴۰۲ در اختیار مراکز و شرکت های فعال در حوزه علوم شناختی قرار می‌گیرد.

درچهارچوب این توافق این تسهیلات بنا به درخواست متقاضیان تا سقف ۳۰ میلیارد ریال و با کارمزد ۴ درصد از طریق معرفی این مراکز و شرکت‌ها به بانک‌های عامل پرداخت می‌شود.

دست اندرکاران و صاحبان مراکز و شرکت های استارتاپی و دانش بنیان فعال در حوزه علوم شناختی می‌توانند با ثبت مدارک و درخواست تسهیلات تبصره ۱۸ قانون بودجه کشور ۱۴۰۲ در سامانه غزال صندوق نوآوری و شکوفایی و تایید ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی از تسهیلات مالی این قانون بهره مند شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آنچه در این مطلب می خوانید

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

آخرین اخبار سایت