خبر خوش برای تولیدکنندگان مناطق آزاد و ویژه اقتصادی

اشتراک گذاری :

خبرداری؟ به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، طی بخشنامه شماره ۷۰۱۰۳ مورخ ۲۹ خردادماه بانک مرکزی، واحد‌های تولیدی مستقر در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی ارز نیمایی دریافت می‌کنند.
در این بخشنامه آمده است اصلاحیه قسمت (هـ) بخشنامه شماره ۴۱۲۱۶ /۰۲ مورخ ۲۷/۲/۱۴۰۲ و بند‌های ذیل بند ۱۲ از قسمت کلیات بخش یادشده جهت جایگزینی با صفحات متناظر قبلی (صفحات ۲ ـ ۳ ـ ۳۵) ایفاد می‌گردد.
در شرح اصلاحیه قسمت (هـ) آمده است که:

۱- واردات کالا و کالا ـ خدمت از خارج از کشور به مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و مناطق ویژه اقتصادی با انجام ثبت سفارش یا ثبت آماری (در صورت ایجاد بستر لازم از طریق سامانه جامع تجارت) صرفا حسب مجوز صادره توسط شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و رعایت سایر قوانین و مقررات امکان پذیر است.

۲- تامین ارز به منظور واردات کالا و کالا ـ خدمت از خارج از کشور به مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی، توسط واحد‌های تولیدی مستقر در مناطق مذکور، از محل ارز‌های در دسترس به استثنای منابع بانک مرکزی امکانپذیر می‌باشد.

۳- تامین ارز به منظور واردات کالا و کالا ـ خدمت از خارج از کشور به مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی، توسط واحد‌های غیر‌تولیدی از محل ارز‌های در دسترس به استثنای منابع بانک مرکزی و نظام یکپارچه معاملات ارزی (نیما) امکانپذیر می‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آنچه در این مطلب می خوانید

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

آخرین اخبار سایت