حرکت گهرزمین در مسیر بومی سازی (+فیلم)

اشتراک گذاری :

خبرداری؟

سینا سالاری مدیر تحقیقات، نوآوری و بومی سازی شرکت معدنی و صنعتی گهرزمین در حاشیه پنجمین نمایشگاه ملی فولاد ایران به تشریح برنامه‌های شرکت گهرزمین در زمینه بومی‌سازی پرداخت.
سالاری در این زمینه گفت: ما در حوزه بومی سازی از سال ۱۳۹۵ فعالیت خود را در شرکت گوهر زمین شروع کردیم و مبنای ورود به بحث ساخت قطعات بر پایه مهندسی معکوس بنا نهاده شد.  مهندسی معکوس به معنای کپی کردن نیست بلکه این است که باید کامل شناخت علمی و عملیاتی از یک قطعه یا تجهیز داشته باشیم و بتوانیم از دیدگاه مکانیکی بر آن مسلط باشیم. قدم اول این است که دیتاهایی که از نمونه مرجع به دست می‌آید بتوانیم به یک نمونه با کیفیت برسیم. البته شرایطی دارد مانند اینکه کارفرما تسلط کامل داشته باشد و برخورداری از نیروهای متخصصی که فارغ التحصیلان دانشگاه‌های برتر ایران بودند.

 

 

بیشتر بخوانید: خط و نشان گهرزمین برای رقبا

 

وی همچنین عنوان کرد: ما در مرحله اول این کار را انجام دادیم و در گام دوم ضرورت دارد که پیمانکار مناسب انتخاب شود به این شکل نیست که ما یک مناقصه عمومی برگزار کنیم و بخواهیم که همه در آن شرکت کنند زیرا این کار احتمالاً با شکست مواجه خواهد شد. پیمانکار را خود کارفرما باید  بر مبنای دانشی که دارد شناسایی کند.  گام سوم شروع ساخت بود که اون هم به این صورت نیست که دو طرف قرارداد یا کار از هم جدا باشند بلکه ما سعی کردیم همواره یک تیم مشترک داشته باشیم همیشه به همدیگر کمک می‌کردیم که یک هم‌افزایی شکل بگیرد و خوشبختانه در حوزه بومی‌سازی به نتایج خیلی خوبی رسیدیم. ما از یک قطعه خیلی کوچک شروع کردیم و آن را توسعه دادیم به سمت قطعات بزرگتر حرکت کردیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آنچه در این مطلب می خوانید

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

آخرین اخبار سایت