قائم مقام سایپا از تولید جامع‌ترین رنگ و مواد شیمیایی خبرداد

جذابیت آفرینی سایپا با تنوع رنگ خودرو

اشتراک گذاری :

خبرداری؟

قائم مقام سایپا از تولید جامع‌ترین رنگ و مواد شیمیایی خبرداد و گفت: سایپا با بهره‌برداری از دانش فنی پرسنل و همکاری با مراکز علمی و دانشگاهی به این مهم دست یافته است.
 

خودرو از بخش‌های بسیاری تشکیل شده که هر کدام به تنهایی گردش مالی گسترده و اشتغالزایی بسیاری را رقم می‌زند. بزرگترین چالش صنعت خودرو، عقب ماندگی در عرصه‌های نوآوری است. صنعت خودرو به اندازه‌ای در عرصه اقتصادی تاثیرگذار است که هر تحولی در این صنعت می‌تواند اقتصاد کشور را متحول کند. امروزه صنعت خودرو با جذابیت‌های منحصر به فردی که دارد، یکه تاز بازار‌های جهانی است. اگر به نمایشگاه‌ها توجه کنیم، بسیاری از کالا‌ها و خدمات در معرض دید مردم قرار می‌گیرد، اما هیچکدام به پای صنعت خودرو نمی‌رسد و با استقبال گسترده رو به رو نمی‌شود.

اتاق خودرو

خودرو از جذابیت در بخش‌های گوناگونی برخوردار است. عده‌ای به شکل ظاهری اتاق خودرو توجه ویژه‌ای دارند و هر تغییری که در ظاهر اتاق صورت پذیرد، مورد ارزیابی قرار می‌دهند. به همین دلیل شاهد هستیم که صنایع خودروسازی دایم در حال طراحی اتاق‌هایی جدید هستند تا از این طریق به جذب بیشتر مشتری بپردازند. این افراد هر تغییری که در ظاهر خودرو‌ها ایجاد شود را با دقت رصد می‌کنند و نسبت به آن واکنش نشان می‌دهند. جذابیت اتاق خودرو به اندازه‌ای زیاد است که خریداران بدون توجه به دیگر بخش‌های خودرو، نگاه ظاهری به اتاق خودرو دارند.

موتور خودرو

برای عده‌ای دیگر موتور و سیستم رانش خودرو در اولویت است. این افراد فقط بدنبال این هستند که صفرتاصد خودرو در چند ثانیه اتفاق می‌افتد. توجه به گیربکس و اینکه تا چه اندازه می‌تواند قدرت موتور را به چرخ‌ها هدایت کند، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. برای این افراد شتاب خودرو اهمیت خاصی دارد و در حالی که خیابانها، جاده‌ها و بزرگراه‌های کشور این امکان را فراهم نمی‌کند که بتواند با سرعت بالا رانندگی کرد، اما برایشان اهمیت دارد که کیلومتر شمار خودرو چه عددی دارد.

طراحی‌های داخلی

برای عده‌ای دیگر طراحی‌های داخل خودرو اهمیت دارد. این افراد ترجیح می‌دهند راحتی صندلی، تودوزی، دستگیره، پشت آمپر و دیگر تحولاتی که در داخل خودرو ایجاد شده را ملاک قرار دهند و حتی هنگام خرید خودرو به آن‌ها توجه دارند.

 

بیشتر بخوانید:

کیفیت در دستور کار سایپا

نگاه همه جانبه

اگرچه بسیاری از افراد ادعا دارند به همه بخش‌ها خودرو توجه می‌کنند، اما واقعیت این است که ملاک برای خرید خودرو برای هر فردی، متفاوت است. برای اثبات این ادعا کافی است به خودرو‌هایی توجه کنیم که موتور ضعیفی دارند، اما بدلیل اتاق جذاب یا آپشن‌های برقی خودرو، مورد استقبال قرار گرفته اند، زیرا برای بسیاری از افراد سرعت اهمیت ندارد و ترجیح می‌دهند خودرویی زیبا سوار شوند.

رنگ خودرو

یکی از مهمترین مواردی که باعث استقبال از یک خودرو می‌شود، رنگ خودرو است. امروزه بسیاری از خودرو‌ها تنها بدلیل رنگ‌های متفاوتی که دارند، بفروش می‌رسند. افرادی که از یک خودرو دو مورد را فقط به خاطر تفاوت رنگ خریداری می‌کنند. رنگ خودرو به اندازه‌ای اهمیت دارد که بسیاری از خریداران بدنبال خرید یک رنگ خاص رفته اند. رنگ گزینه‌ای است که باعث می‌شود یک مدل خودرو، تنها بدلیل رنگ‌های مختلف، متفاوت به نظر برسد. امکان دارد خودرویی با رنگ سفید ملایم، با رنگ سیاه خشن و با رنگ صدفی جذاب به نظر برسد. بنابر این زنگ اهمیت ویژه‌ای در خودرو دارد.

توجه سایپا به رنگ

بدلیل درک درستی که سایپا از رنگ خودرو دارد، در این زمینه فعالیت‌های چشمگیری داشته به نوعی که قائم مقام مدیرعامل گروه سایپا گفت: شرکت طیف سایپا، با همکاری مراکز علمی و دانشگاهی، عملکرد مثبتی داشته و توانسته در زمره جامع‌ترین تولیدکنندگان رنگ و مواد شیمیایی کشور قرار گیرد. محمدرضا شیخ عطار در بازدید از شرکت رنگ و رزین طیف سایپا، اظهارداشت: طیف سایپا به عنوان یکی از قدیمی‌ترین تولیدکنندگان رنگ و رزین، جامع‌ترین تولیدکننده رنگ و مواد شیمیایی کشور و یکی از شرکت‌های دانش بنیان در گروه سایپا است که با بهره‌برداری از دانش فنی پرسنل متخصص خود و همکاری با مراکز علمی و دانشگاهی توانسته عملکرد مناسبی داشته باشد. عضو هیات مدیره گروه سایپا با اشاره به ظرفیت‌های ویژه طیف سایپا درصنعت رنگ، بر لزوم بهره‌برداری از تمامی منابع این مجموعه تاکید کرد.

توانمندی گسترده

محمد بابایی، مدیرعامل شرکت رنگ و رزین طیف سایپا نیز گفت: این مجموعه در تامین رنگ‌های پایه آب، تامین ۱۰۰ درصدی مواد فسفاته و چربی‌گیر، ضد یخ و شیشه‌شوی گروه سایپا، ساخت داخل فوم صندلی، اخذ سهم در تامین سایر خودروسازان کشور، اخذ تائیدیه در صنعت فولاد و دستیابی به تائیدیه سطح فناوری یک برای ساخت داخل محصولات پایه آب، دستاورد‌های خوبی کسب کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آنچه در این مطلب می خوانید

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

آخرین اخبار سایت