تضمین آینده ماکو با اجرای مگاپروژه‌ها (+فیلم)

اشتراک گذاری :

خبرداری؟

مناطق آزاد تجاری علاوه بر ارتقای اقتصاد منطقه، ابزار مهمی برای بی اثر کردن تحریمها نیز به شمار می‌آیند و تحقق این هدف بزرگ با اجرای پروژه‌ها و مگاه پرو‌ژه‌ها در مناطق آزاد میسر می‌شود.
منطقه آزاد تجاری صنعتی ماکو به عنوان یک منطقه هم تجاری هم صنعتی هم کشاورزی شناخته می‌شود و به بیانی دیگر می‌توان گفت ماکو سرزمین چهار سو چون می‌واند در چهار جهت حرکت کند. اعتقادم این است منطقه آزاد باید  3 یا 4 مگاپروژه را اجرایی کند و گرنه پروژه‌های معمولی همه جا انجام می‌شود. استراتژی ما این است که ما باید 4 مگاپروژه داشته باشیم و در این راستا هم بحث اقتصادی، اثرگذاری روی اقتصاد ملی و ایجاد فرصت‌های شغلی بتوانیم حرکت کنیم در این راستا ما نیز مذاکراتی داشتیم .

امروز که دارم با شما صحبت می‌کنم بزرگترین باغ مدرن که دومین در جهان است و اولین در غرب آسیا است که از سال گذشته در منطقه آزاد ماکو ساختش آغاز شده و قطعا در چند سال آینده یک چنگل سرسبز پر از درختان مثمر در منطقه مشاهده خواهید کرد و به عنوان یک مگاپروژه میتواند در خدمت کشور و جهان باشد. سیاست ما نیز در بحث امنیت غذایی از مزرعه تا خانه هست، الان ششصد تا هفتصد شغل ایجاد کرده‌ایم و قطعا تا چند سال آینده که محصول دهی آغاز شود به اشتغال دو هزار نفری خواهیم رسید.

موضوع دیگری که ما به دنبال آن هستیم دیتاسنترها و قطب ارتباطی است و به زودی شاهد این هستیم که فیبر نوری از چابهار تا بازرگان عبور کرده و ما می‌توانیم یک ترانزیت خوبی را ایجاد کنیم در داده ها و ما بتوانیم قطب چهارم داده را با وزارت ارتباطات تفاهم کردیم که در منطقه آزاد ماکو قطب بین‌المللی داده راه اندازی کنیم و امیدواریم شرکت ارتباطات زیرساخت و و وزارت ارتباطات زودتر به این تفاهمنامه عمل بکنند و امیدواریم تا شب عید شاهد عملیاتی شدن این پروژه باشیم.

ما اخیرا بحث گردشگری سلامت را اخذ کردیمو همچنین احداث دو مدرسه انرژی اتمی در منطقه آزاد ماکوبنابراین اینها مژده‌هایی است که با جرایی شدن و تحقق اینها هم مردم روحیه خوبی پیدا می‌کنند. یکی از کارهای خوبی که امیدوارم تا شب عید شکل بگیرد بحث تجرات و بازرگانی در ماکو است. چون منطقه آزاد ماکو بزرگترین منطقه آزاد کشور است و محصور هم نبود ما این کار را شروع کردیم و خوشبختانه کار پیشرفت خوبی داشته و دستگاه‌های دولتی درخواست داشتند برای اینکه تجارت در این منطقه به شکل واقعی صورت بگیرد حتما به اینجا محصور شود.

 

ما این کار را آغاز کردیم و با توجه به برخی از مشکلات و موانع بیعی که آنجا وجود دارد قطعا در نیمه دوم سال محصور سازی ما تمام می‌شود و تمام مجموعه‌های تجاری به رونق خواهند رسید. خبر خوب دیگر جاده لجستیک ما هست، تمام کامیون‌های لجستیکی و ترانزیتی ما از داخل شهر عبور می‌کردند و ما تصادفات منجر به فوت داشتیم و همچنین ترافیک بسیار سنگینی داشتیم که خوشبختانه جاده لجستیک را ما آماده کردیم و در مرحه پایانی این جاده لجستیک هستیم و میدوارم که راهداری خط‌کشی‌ها و گاردریل‌ها را نصب کند که مهمانهای عزیز ما در ایام عید در امنیت کامل باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *