تشخیص بیماری قلبی با سرفه

اشتراک گذاری :

خبرداری؟ سرفه با آلرژی، سرماخوردگی فصلی یا مورد ناخوشایند رفلاکس اسید معده همراه است، با این حال، آنچه ممکن است با سرفه مرتبط نباشد نارسایی و بیماری قلبی است.

نارسایی قلبی زمانی رخ می‌دهد که قلب نتواند خون کافی را به سایر اندام‌های ضروری ما برساند. افراد مبتلا به فشار خون، چاقی یا بیماری عروق کرونر (CAD) – که در آن پلاک‌ها در دیواره‌های شریان جمع شده و خون‌رسانی را محدود می‌کنند – ممکن است بیشتر مستعد ابتلا به نارسایی قلبی باشند. همچنین این مشکل در کسانی که سیگار می‌کشند و یا ورزش نمی‌کنند نیز مشاهده می‌شود.

علائم هشداردهنده شایع نارسایی قلبی شامل ضعف، تنگی نفس، تورم در ناحیه معده یا اندام تحتانی و موارد دیگر است. علاوه بر این، سرفه غیرطبیعی نیز می‌تواند از علائم نارسایی قلبی باشد. در اینجا منظور ما از سرفه غیرطبیعی ذکر شده است:

سرفه مرطوب مداوم
انجمن قلب آمریکا (AHA) گزارش کرد که استنشاق گاه‌گاهی گرد و غبار یا غلغلک دادن در گلو ممکن است باعث ایجاد سرفه مختصر شود، اما سرفه مداوم می‌تواند نشان‌دهنده نارسایی قلبی باشد. البته، سرفه مداوم می‌تواند مربوط به آسم، آنفلوآنزا، بیماری مزمن انسدادی ریه (COPD) یا هر تعداد دیگری از مشکلات سلامتی نیز باشد. برای کمک به تمایز دادن این سرفه‌ها، بدانید که سرفه‌های مرتبط با نارسایی قلبی اغلب سرفه مرطوب است و مخاط تولید شده از این سرفه‌ها ممکن است به رنگ سفید یا صورتی باشد.

نتایج تحقیقات به‌روزرسانی‌شده در سال ۲۰۲۳ که در نشریه StatPearls منتشر شده است، این موارد را از نظر زمان روز و وضعیت بدن دقیق‌تر نشان می‌دهد و مشخص می‌کند چگونه سرفه‌های شبانه وقتی فرد به پشت دراز می‌کشد، بدتر می‌شود و می‌تواند یکی از علائم نارسایی قلبی باشد. سرفه شبانه به‌عنوان نشانه غیر معمول نارسایی مزمن قلبی در نظر گرفته می‌شود.

مدیریت علائم نارسایی قلبی
هنگامی که آسیب وارد شد، راهی برای معکوس کردن نارسایی قلبی وجود ندارد، با این حال، راه‌هایی وجود دارد که می‌توان آن را مدیریت کرد. موسسه ملی قلب، ریه و خون اعلام کرد که بر اساس شدت و نوع خاص نارسایی قلبی که بیمار تجربه می‌کند، ممکن است دارو، یک گزینه باشد و شامل داروهای کاهنده سدیم مانند دیورتیک‌ها، داروهای فشار خون، یا داروهایی است که رگ‌های خونی را شل و از عملکرد قلب حمایت می‌کند. توجه داشته باشید که سرفه عارضه جانبی مرتبط با این دسته آخر از داروهاست. از طرف دیگر، برخی از انواع نارسایی قلبی ممکن است نیاز به جراحی داشته باشد یا بیمار را ملزم به استفاده از ضربان‌ساز، پمپ یا دفیبریلاتور قابل کاشت کند.

عادات سبک زندگی سالم برای کسانی که مبتلا به نارسایی قلبی هستند، توصیه می‌شود که شامل خوردن نمک کمتر، به حداقل رساندن استرس، درمان هر گونه اختلال خواب شناخته شده، حفظ وزن سالم، ورزش به‌طور منظم همچنین مدیریت سطح فشار خون است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *