نمایشگاه الکامپ 1402؛

تاکید وزیر ارتباطات بر آینده بهتر در الکامپ 1402(+فیلم)

اشتراک گذاری :

خبرداری؟ نمایشگاه الکامپ ۱۴۰۲ دیروز چهارم تیر ماه ۱۴۰۲ فعالیت خود را شروع کرد و تا هفتم تیر اداه دارد. شعاری که امسال برگزار کنندگان الکامپ برای این نمایشگاه برگزیدند آینده بهتر است. اما چرا این شعار انتخاب شد؟ جهان با گذر از عصر اطلاعات و ورود به زمانه تکنولوژی بیش از پیش توجه خود را معطوف به شرکت‌های دانش بنیان کرده است و توانسته آینده درخشانی را با کمک این شرکت‌های استارتاپی که زمانی کوچک بودند، اما الان به غول‌های دنیای تکنولوژی تبدیل شده‌اند آینده روشنی برای خود رقم بزند.

 

ایران نیز از گذشته توجه خاصی به شرکت‌های دانش بنیان داشته و می‌داند برای ساختن آینده‌ای بهتر باید از گذرگاه تکنولوژی و شرکت‌های دانش بنیان حرکت کند. گواه این مسئله نیز نمایشگاه الکامپ است که اکنون به ایستگاه بیست و ششم خود رسیده و شرکت‌های زیادی در عرصه کامپیوتر و تجارت الکترونیک در آن شرکت دارند.

 

 

عیسی زارع پور وزیر ارتباطات نیز در حاشیه افتتاحیه این نمایشگاه با تاکید بر شعار نمایشگاه گفت: اعتقادم این است که جوانان ایرانی از نظر هوش و استعداد چند سر و گردن از جوانان دیگر کشور‌ها بالاتر هستند و به همین خاطر است که پشت هر موفقیتی که در دنیا می‌بینید حتما جوانان ایرانی حضور دارند. پس ما این ظرفیت را داریم که نیاز کشور را تامین کنیم و هم بتوانیم نیاز دیگر کشور‌ها را تامین کنیم. ما همین الان برای اولین بار در حوزه تجهیزات ارتباطی از تجهیزات ساخت ایران استفاده کردیم برای توسعه شبکه مادر مخابراتی کشورف ریسک بزرگی بود، اما جواب گرفتیم و الان هفتاد درصد به ظرفیت شبکه مادر خابراتی کشور با تجهیزات کاملا ایرانی (که در آستانه صادرات هم هست) اضافه می‌کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *