نماینده ماکو از گسترش روز افزون صنایع و افزایش تولید خبر داد

تامین نیاز داخل و صادرات محوری در دستور کار منطقه ازاد ماکو

اشتراک گذاری :

خبرداری؟ محمد علیپور رحمتی نماینده ماکو در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اهمیت منطقه آزاد ماکو در توسعه استان و کشور گفت: منطقه آزاد ماکو نقش برجسته‌ای در توسعه، درآمدزایی، اشتغالزایی، ارزآوری و رفع چالش‌های کشور دارد.

وی با اعلام اینکه منطقه آزاد ماکو در مسیر توسعه حرکت می‌کند گفت: از هنگامی که منطقه آزاد در ماکو احداث شد، بسیاری از چالش‌ها همچون بیکاری مرتفع شده و امروزه بسیاری از مشکلات و نیاز‌های کشور با استفاده از ظرفیت منطقه آزاد ماکو برطرف می‌شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از توسعه صنایع در منطقه آزاد ماکو خبر داد و گفت: منطقه آزاد ماکو در حوزه صنعت خیلی گسترش پیدا کرده و به جرات می‌توان ادعا کرد که به هیچ عنوان با سال‌های قبل قابل مقایسه نیست.

وی به مقایسه وضعیت صنایع در قبل و بعد از ایجاد منطقه آزاد ماکو پرداخت و گفت: قبل از ایجاد منطقه آزاد ماکو، ده تا پانزده واحد صنعتی آن هم به صورت نیمه‌فعال وجود داشت، اما پس از تشکیل منطقه آزاد و ایجاد شهرک صنعتی، اکنون قریب ۱۵۰ واحد فعال تولیدی در ماکو با ظرفیت قابل توجه و تاثیرگذار فعالیت می‌کنند.

علیپور با تاکید بر اینکه منطقه آزاد ماکو در زمینه‌های مختلف فعالیت می‌کند گفت: منطقه آزاد در حوزه صنعت هیچ محدودیتی قایل نیست و هر تقاضایی که برای راه اندازی صنعت یا بنگاه اقتصادی صورت گیرد، با آغوش باز می‌پذیرند.

وی با اعلام اینکه در حال حاضر بنگاه‌های اقتصادی شهرک صنعتی منطقه آزاد ماکو در زمینه‌های مختلف فعال هستند گفت: بنگاه‌های اقتصادی فعال در منطقه آزاد ماکو تولیدات صنعتی متنوعی دارند و بر اساس نیاز بازار داخل و به منظور رفع وابستگی به خارج فعالیت می‌کنند.

نماینده ماکو در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به اینکه تولیدات شهرک صنعتی در داخل استفاده می‌شود یا صادر هم می‌شوند گفت: منطقه صنعتی ماکو از سیاستگذاری کلان کشور تبعیت می‌کند. بنابر این آنچه در شهرک صنعتی منطقه آزاد ماکو تولید می‌شود، در ابتدا در اولویت پاسخگویی به نیاز داخل است، اما نگاهی هم به صادرات دارند.

 

بیشتر بخوانید:

علیپور با تاکید بر اینکه وقتی یک بنگاه اقتصادی به اندازه‌ای تولید داشته باشد که نیاز داخل تامین شود، اما باز هم تولید بیشتری صورت گیرد گفت: نباید انتظار داشته باشیم یک بنگاه اقتصادی به تامین نیاز داخل محدود شود، زیرا بلایی به روزش می‌آید که امروزه گریبانگیر بسیاری از صنایع است، یعنی بنگاه اقتصادی با ظرفیت پایین فعالیت می‌کند که این به زیان اقتصاد کشور است.

وی با تاکید بر اینکه به جای فریزکردن تولید، باید به فکر افزایش تولید و تسخیر بازار‌های جهانی باشیم گفت: منطقه آزاد ماکو نیز بدنبال فریز کردن تولید نیست و همین امر باعث شده تا تولیدات افزون بر نیاز داخل را به خارج صادر کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *