خاندوزی اعلام کرد؛

تاسیس بانک مشترک ایران و سوریه

اشتراک گذاری :

خبرداری؟

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: کنسرسیومی از ۳ شرکت بیمه ایرانی با شرکت بیمه سوری و با مشارکت ۲ بانک غیردولتی در سوریه افتتاح شد.
سید احسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی در حاشیه جلسه هیئت دولت و در جمع خبرنگاران اظهار داشت: کنسرسیومی متشکل از ۳ شرکت بیمه ایرانی غیردولتی با شرکت بیمه سوری با سهم ۶۰ درصد ایران و ۴۰ درصد سوریه بیمه تجاری و تکافلی راه اندازی کرده اند.

وی اضافه کرد: شعب ۲ بانک غیر دولتی ایران هم در سوریه افتتاح شده و این یکی از اهداف سفر رییس جمهور به دمشق بود که انجام شد و امید است بتوانیم از این طریق شرکت‌های ایرانی فعال در بازار سوریه از پیمانکاران ایرانی حمایت کنیم.

وزیر امور اقتصادی و دارایی بیان داشت: این بانک‌ها قرار است با پشتیبانی مالی و بیمه‌ای شرکت‌های ایرانی فعال در سوریه، برای پیمانکاران و صدور خدمات فنی مهندسی فعال شوند.

خاندوزی اظهار داشت: یکی از توافقاتی که در سفر رییس جمهور به دمشق انجام شده بود، ایجاد دو نهاد تسهیل گر مالی بود که تجار ایرانی بتوانند راحت‌تر فعالیت کنند.

وی با اشاره به اینکه در مدت از کمتر سه ماه بیمه و بانک مشترک تاسیس شد، ادامه داد: از این پس می‌توانیم از طریق این بیمه و بانک مشترک از تجار و سرمایه گذاران ایرانی پشتیبانی کنیم.

وزیر امور اقتصادی و دارایی همچنین گفت: مذاکرات بسیار خوب و سازنده‌ای برای آزادسازی پول‌های بلوکه شده ایران در کره جنوبی انجام شده است و به محض پایان مذاکرات از طریق رئیس کل بانک مرکزی اطلاع رسانی می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آنچه در این مطلب می خوانید

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

آخرین اخبار سایت