تأمین ۸ هزار هکتار برای مسکن

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید گفت: ۵ هزار و ۴۳۳ واحد در شهرهای جدید سهند، پرند و فولادشهر افتتاح شده است.

اشتراک گذاری :

خبرداری؟

به گزارش خبرداری سعید غفوری، مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید، در نشست خبری با اصحاب رسانه، اظهار داشت: کار ما فقط ساخت مسکن نیست. در حوزه مسکن، پروژه نهضت ملی مسکن را داریم که تاکنون قرارداد ساخت حدود ۵۰ هزار واحد در قالب طرح نهضت ملی مسکن، از جمله مشارکت و خودمالکی، در دست اجرا است.

غفوری ادامه داد: از این تعداد، ۵۴۳۳ واحد در شهرهای جدید سهند، پرند و فولادشهر افتتاح شده و در دولت سیزدهم عملکرد قابل قبولی در بحث نهضت ملی داشته‌ایم.

وی افزود: در مسکن مهر، تاکنون ۶۰۳۴۶ واحد افتتاح و تحویل داده شده و به بهره‌برداری رسیده است. حدود ۱۸ هزار واحد باقی‌مانده که تا پایان سال جاری به پایان خواهد رسید.

غفوری ادامه داد: در تکمیل پروژه‌های مسکن مهر، ما نه مبلغی از آورده متقاضیان داشتیم و نه از تسهیلات بانکی باقی مانده بود. هر چه در دولت سیزدهم در تکمیل این پروژه‌ها انجام شد، از محل منابع دولتی و صندوق ملی مسکن بود. به‌عنوان مثال، بیش از ۲ هزار میلیارد تومان از محل صندوق ملی در شهر پردیس هزینه شد و در روزهای آینده، مسکن مهر باقی‌مانده در مهستان، صدرا و فولادشهر به بهره‌برداری خواهد رسید.

غفوری ادامه داد: در بخش تأمین اراضی، بالغ بر ۸ هزار هکتار برای تأمین مسکن و ۳۳۳ هزار واحد تامین شده است. در بخش جوانی جمعیت، ۴۰۲۴ واحد زمین به خانواده‌های دارای سه فرزند و بیشتر واگذار شده است.

وی درباره زیرساخت‌ها و خدمات روبنایی گفت: تمام افتتاح‌های ما در حوزه روبنایی و زیر بنایی از زمانی که آقای بذرپاش منصوب شد، همراه با بالا بردن کیفیت در شهرهای جدید بوده است. طی دولت سیزدهم، رکورد تاریخی ۲۸۱ پروژه با اعتبار ۴۱۵۰ میلیارد تومان در حوزه خدمات روبنایی، آموزشی، درمانی، کلانتری و فضای سبز افتتاح شده است. تمامی افتتاح‌ها همراه با خدمات روبنایی با کیفیت قابل قبول بوده است.

بیشتر بخوانید:

مالیات بر خانه‌ خالی مشکل مسکن را حل می‌کند

غفوری در پایان افزود: در قالب ۳۵۰ پروژه خدمات روبنایی و زیربنایی، با اعتباری بالغ بر ۱۰ هزار میلیارد تومان برای پروژه‌هایی که حدود ۵۰ میلیارد تومان هزینه داشتند، سرمایه‌گذاری شده است. همچنین، در بخش حمل و نقل، افتتاح رسمی متروی تهران به پرند با حضور شهید جمهور انجام شد.

منبع:برنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *