رئیس شورای اسلامی شهر تهران خبرداد:

برنامه‌ریزی‌ برای واردات متروباس به تهران

اشتراک گذاری :

خبرداری؟ مهدی چمران روز یکشنبه پیش از آغاز یکصد و پنجاه و نهمین جلسه شورای اسلامی شهر در جمع خبرنگاران درباره ورود مترو باس به ناوگان حمل و نقل عمومی پایتخت، اظهارداشت: قطعاً در همه فضاها نمی‌توان از متروباس استفاده کرد و باید در خیابان‌های مستقیم و بدون پیچ و خم استفاده شود.

وی با بیان اینکه برنامه‌ریزی در این زمینه انجام شده و قرار است اتوبوس‌های سه کابین وارد شود، گفت: هنوز تعداد و زمان ورود آن مشخص نیست.

چمران درباره وضعیت این اتوبوس‌ها اظهارداشت: مجلس و دولت تصویب کردند که می‌توان از اتوبوس‌های کم کارکرد در فضای درون شهری و برون شهری استفاده کرد.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران درباره جلسه امروز شورای اسلامی شهر تهران نیز افزود: ارایه گزارش بازدید منطقه‌ای از منطقه ۱۳، ارایه یک فوریتی شهرداری در مورد واگذاری املاک به اشخاص حقیقی و حقوقی، ارائه گزارش حساب و درآمد اسفندماه سال قبل در شورا و انتخاب دو نفر برای عضویت در کمیسیون ماده ۳۸ نیز در این جلسه انجام خواهد شد.

چمران هم‌چنین در آغاز این جلسه، با اشاره به قرآن سوزی در کشور سوئد و محکومیت آن، اظهارداشت: دشمنان از حرکت رو به جلوی اسلام می ترسند؛ قرآن سوزی نهایت عقب ماندگی است ؛ در چنین کشوری به نام آزادی کاری جنایتکارانه انجام دادند .

وی تأکید کرد: از کشورهای اسلامی انتظار داریم که به پا خیزند؛ چنین کشورها را باید تحریم کرد تا بدانند مسلمانان و دنیای اسلام بیدار است.

سکونت عده‌ای افراد سیاسی در جماران، خانه‌های فرسوده را بلاتکلیف گذاشته است

حجت الاسلام سید محمدآقا میری عضو شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به بازدید از محله جماران وگفت و گو با اهالی این محله، نسبت به عدم نوسازی بافت فرسوده این منطقه‌ تذکر داد و اظهارداشت: سکونت عده ای افراد سیاسی در منطقه موجب شده که آنها بخواهند منطقه کم جمعیت و دارای رفاه باشد.

وی افزود: این افراد ساکنین برای امنیت و آرامش خود، ساکنان محله جماران را به گروگان گرفتند و مردم این محله با خانه های فرسوده گرفتار و بلاتکلیف شده اند.

وی با اشاره به اینکه این افراد از وجود خانه امام به عنوان بهانه یاد می کنند که به دلیل وجود این خانه اجازه ساخت و ساز داده نمی شود ، گفت: عده ای افراد به دلیل مطامع خود دارند چهره مردمی امام را خدشه دار می کنند، در حالیکه منزل امام از صد میراث فرهنگی با ارزش تر است.

آقامیری با اشاره به صورتجلسه سال ۹۹ در شورای عالی معماری و تصویب تهیه طرح بازنگری محدوده جماران به شرط وجود مشاور ذی صلاح و ابلاغ به شهرداری تهران گفت: بر اساس این صورتجلسه ساخت چهار طبقه مجاز است اما این صورتجلسه با توپ و تشر همین افراد سیاسی کنار گذاشته شده است.

وی از شهردار تهران خواست به عنوان فردی انقلابی، موضوع را پیگیری و حقوق مردم جماران را احیا کند.

انتقاد از وضعیت دستفروشی در پایتخت

مهدی اقراریان دیگر عضو شورای اسلامی شهر تهران نیز در این جلسه با اشاره به گزارش منتشر شده رسانه‌ها با محوریت دست فروشان، گفت: با دریافت پول از سوی نیروهای شهرداری، بساط گستری گسترش پیدا کرده و عزم جدی برای مقابله با آن وجود ندارد.

وی با این اینکه چندین مرتبه به شهرداری درباره دستفروشی در معابر و چهارراه ولیعصر تذکر ارائه شده است، از بازرسی و حراست خواست نسبت به مسئله توجه داشته باشند.

به گفته وی، شهرداری تهران باید از آبروی ۱۰ ها هزار نیروی زحمتکش دفاع کند و اجازه ندهد چند نیروی خرد و جزء آبروی شهرداری را زیر سؤال ببرند.

مهدی چمران رئیس شورای اسلامی شهر تهران نیز با انتقاد از وضعیت ساماندهی دستفروشان در تهران، این موضوع را یکی از مشکلات شدید پایتخت عنوان کرد و گفت: باید کار درستی که خلاف نباشد برای افراد پیدا کرد و این مسولیت دولت و سایر نهادها است اما مشاغل کاذب نمی تواند شغل باشد.

به کودکان سر چهارراه ها وجه پرداخت نکنیم 

مهدی عباسی رئیس کمیسیون شهرسازی شورای اسلامی شهر تهران نیز گفت: از ساعت ۶ صبح عده ای کودک از پنج سال تا بالاتر سر چهارراه ها دست فروشی می کنند.

وی با بیان اینکه چه کسانی در این ساعت این کودکان را در سطح شهر قرار دادند، اظهارداشت: جای تأسف است که عده ای سودجو از کودکانی که قدرت تصمیم گیری ندارند، سوء استفاده می کنند.

عباسی خواستار برخورد و بررسی موضوع از سوی شهرداری‌ و دستگاه های ذیربط شد و گفت: علاوه بر شهرداری باید شهروندان نیز در این زمینه مشارکت کنند و به کودکان در چهارراه ها وجه پرداخت نکنند.

وی افزود: شاید پرداخت نکردن وجه به این کودکان ظالمانه باشد اما در طولانی مدت باعث برچیده شدن این روند می شود.

چمران نیز با کنایه درباره ساعت کار کودکان کار گفت: گویا ساعت ۶ صبح مصوبه دولت را مبنی بر آغاز ساعت کاری کودکان رعایت کرده اند. وضعیت موجود شایسته شهر نیست و نیاز به ساماندهی واقعی وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آنچه در این مطلب می خوانید

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

آخرین اخبار سایت