بانک توسعه تعاون نقش مهمی در تامین مالی بخش تعاون دارد

اشتراک گذاری :

خبرداری؟

در دو سال فعالیت دولت سیزدهم،بانک توسعه تعاون نقش مهمی در تامین مالی بخش تعاون داشته است که قابل مقایسه با گذشته نیست.
 

بانک توسعه و تعاون در راستای جهاد تبیین خدمات و سرویس‌های بخصوصی را ارائه داده است دستاورد‌ها و زحماتی که شبکه بانک توسعه تعاون کشیده، این بانک نقطه قوت نظام است و از آنجایی که حدود ۹۰ درصد تامین مالی کشور توسط بانک‌ها انجام می‌شود. در واقع هدف اصلی تحریم‌های کشورمان شبکه بانکی است با همه محدودیت‌هایی که بانک‌ها همراه دارند شبکه بانکی در کنار سرمایه‌گذاران و کارآفرینان هستند و وظیفه این بانک تبیین آنها است.

بانک توسعه تعاون تمام قد در خدمت تحقق شعار سال که همانا رشد تولید و مهار تورم است، می باشد. منابعی که در سطح جامعه جمع می‌شود بانک توسعه تعاون منابع را به بخش تولید هدایت می‌کند و با حمایت از تولیدات و همچنین تبدیل عرضه کالا به محصول تلاش می کند و با تمرکز و هدایت نقدینگی به بازار‌ها و بخش واقعی اقتصاد در راستای کنترل تورم و مهار تورم نقش آفرینی داشته است.

با توجه به اینکه فلسفه کاری و وجودی شبکه بانکی ترمیم مالی کوتاه مدت برای بنگاه‌های اقتصادی است، اما رسالت اجتماعی دیگری دارند از جمله رسالت اجتماعی بانک توسعه تعاون، مانند کمک به ازدواج، فرزندآوری، حمایت از خانواده که این بانک در این حوزه حضور بسیار نقش پررنگی را داشته است.

بانک توسعه تعاون در پرداخت تسهیلات قرض الحسنه و ازدواج برنامه‌ای را که در طی ۱۲ ماه داشته و باید تا آخر سال انجام دهد، ولی در ماه هشتم سال، بیش از ۸۰ درصد آن محقق شده است و در واقع باید گفت که از برنامه جلو افتاده است.

تسهیلات جهش مسکن یکی دیگر از رسالت‌های اجتماعی بانک توسعه تعاون است در سال ۱۴۰۱، به صد درصد تعهدات عمل کرده و امسال هم در زمینه مسکن حتماً به تعهدات خود عمل خواهد کرد. ۲۰ درصد تسهیلات بانک توسعه تعاون به بخش مسکن تعلق دارد که تا امروز ۱۱ درصد آن را پرداخت شده است. همچنین در حوزه فرزندآوری هم به همین شکل به خصوص برای اقشار کم درآمد و دهک‌های پایین بسته حمایتی قرض الحسنه طبق تبصره ۱۶ برای افراد تحت پوشش کمیته امداد که طرح‌های خود اشتغالی را دارند ارائه شده است و همچنین این بانک به سازمان بهزیستی و بنیاد شهید هم تسهیلات خیلی خوبی را پرداخت شده است.

 

مدیر عامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری بخش تعاون در کارگاه آموزشی مدیران ستادی و استانی؛ تجهیز منابع کم هزینه با رویکرد بازاریابی گفت:ارتباط و هماهنگی‌ای که در طول دو سال گذشته در سطح ستاد و صف بانک توسعه تعاون اتفاق افتاده موجب شده است که ذینفعانبخش تعاون رضایت زیادی از نهاد مالی بخش تعاون داشته باشند.

البرز محمدی افزود:صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری بخش تعاون جزئی از بانک توسعه تعاون است و اگر همراهی همکاران بانک نباشد ما نمی‌توانیم وظایفمان را در صندوق انجام دهیم.

وی ادامه داد:تعامل بانک و صندوق در ۱۷ ماه گذشته نشان می‌دهد که تعاونی‌ها نفع خوبی از این همکاری برده اند.

محمدی بیان کرد:۳۵ درصد از ضمانت نامه‌های صادره از سوی صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری بخش تعاون در دولت سیزدهم اتفاق افتاده است.
وی اعلام کرد:همراهی و کمک همکاران بانک توسعه تعاون در استان‌ها می‌تواند سطح و حجم خدمت رسانی به بازیگران عرصه تعاون را گسترش دهد.

مدیر عامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری بخش تعاون با تقدیر از همکاری مدیران استانی بانک توسعه تعاون گفت:در روز‌های آینده برای تسهیلات خرد بخش تعاون نیز ضمانت نامه الکترونیکی صادر می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *