بازار تراکنش‌ها در انحصار به‌پرداخت ملت

اشتراک گذاری :

خبرداری؟

شرکت «به‌پرداخت ملت» درحالی سهم نخست در بازار تراکنش‌های تیرماه امسال را کسب کرد که بیشترین سهم مبلغی در هر سه ابزار پذیرش به این شرکت تعلق داشته است.
این شرکت طی چهارمین ماه سال جاری، سهم 20.81 درصدی را از نظر مبلغ تراکنش‌های انجام‌شده در میان شرکت‌های پرداخت الکترونیک (PSP) کشور به خود اختصاص داد.

براساس آمارهای منتشرشده از سوی شبکه الکترونیکی پرداخت کارت (شاپرک) که به بررسی تراکنش‌های پرداخت و نقش شرکت‌های پرداخت می‌پردازد، شرکت به‌پرداخت ملت توانست در تیرماه سال 1402، برای سومین ماه متوالی سهم خود از بازار تراکنش‌های کشور را در کانال ۲۱درصد حفظ کند.

 

بدین ترتیب شرکت به‌پرداخت ملت به‌عنوان دارنده رتبه نخست این رده‌بندی، باز هم دو کانال از شرکت دارنده رتبه دوم (با سهم 18.35 درصد) و 9 کانال از شرکت حائز رتبه سوم این رنکینگ (با سهم 11.78) سبقت گرفته است.

علاوه بر این، شرکت به‌پرداخت ملت در تیرماه امسال با پوشش 18.70 درصدی از مبالغ بازار کارتخوان فروشگاهی، بالاترین سهم این بازار را در اختیار خود دارد. همچنین این شرکت بیش‌ترین سهم از مبالغ ابزار پذیرش اینترنتی و موبایلی را نیز به ترتیب با پوشش 30.44 و 45.32 درصدی از آن خود کرده است.

 

همچنین ، شرکت به‌پرداخت ملت با پوشش 20.92 درصد از بازار تراکنش‌های خرید، دارنده بالاترین سهم مبلغی تراکنش‌های مذکور محسوب می‌شود. این شرکت در بخش ابزار پذیرش موبایلی فعال سیستمی نیز همچنان سهم عظیمی از این بازار را با رقمی معادل با 95.37 درصد در اختیار دارد.

از سوی دیگر، شرکت به‌پرداخت ملت در تیرماه گذشته، رقمی بالاتر از یک را در شاخص اثربخشی محقق کرده و در شاخص اثربخشی مبلغ کارتخوان‌های فروشگاهی تراکنش‌دار نیز به عددی بالاتر از یک دست یافته است.

 

گفتنی است؛ در چهارماهه اول سال جاری، جایگاه نخست بازار تراکنش‌های کشور به‌صورت متوالی در اختیار شرکت به‌پرداخت ملت بوده و پس از صعود اردیبهشت‌ماه این شرکت از کانال 20درصدی به 21درصدی، افتخار صعود به این رتبه‌ها همچنان در انحصار به‌پرداخت است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *