ایران قطب ساخت شبیه‌سازهای پروازی در منطقه غرب آسیاست

ایران مهد ساخت شبیه‌ساز پروازی در غرب آسیا

اشتراک گذاری :

خبرداری؟ سامانه شبیه‌ساز مراقبت پرواز ساخت نیروی هوایی ارتش روز سه‌شنبه با حضور امیر سرتیپ خلبان حمید واحدی فرمانده نیروی هوایی ارتش و امیر سرتیپ دوم خلبان محمدرضا مروی‌نام فرمانده دانشگاه هوایی شهید ستاری رونمایی شد.

سامانه شبیه‌ساز برای آموزش دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد و همچنین دوره‌های حین خدمت افسران عملیات مراقبت پرواز استفاده می‌شود.

این سامانه جامع از پنج شبیه‌ساز تشکیل شده است که برج مراقبت پرواز، رادار تقرب فرودگاهی، و رادار کنترل هواپیما را شامل می‌شود.

ایران قطب ساخت شبیه‌سازهای پروازی در منطقه غرب آسیاست / آمادگی ساخت شبیه‌ساز مراقبت پرواز برای سازمان‌ها را داریم

امیر سرتیپ خلبان حمید واحدی فرمانده نیروی هوایی ارتش در حاشیه رونمایی از سامانه شبیه‌ساز مراقبت پرواز، گفت: این سامانه به دست دانشمندان غیور و جوانان نخبه ما در دانشگاه هوایی شهید ستاری طراحی و ساخته شده است.

وی افزود: سامانه بومی شبیه‌ساز مراقبت پرواز برای نخستین بار در کشور ساخته شده است و می‌توانیم با استفاده از این سامانه، دانشجویان رشته برج مراقبت را در همه زمینه‌ها آموزش دهیم.

فرمانده نیروی هوایی ارتش، طراحی و ساخت سامانه شبیه‌ساز مراقبت پرواز را یک کار مهم برای افزایش تجربه دانشجویان دانست و بیان کرد: دانشجویان می‌توانند با استفاده از این سامانه خود را در محیط فرودگاه قرار دهند.

سرتیپ واحدی ادامه داد: سامانه شبیه‌ساز مراقبت پرواز یکی از سامانه‌های مورد نیاز ما برای آموزش دانشجویان نهاجا بود که با استفاده از تجربه پیشکسوتان و نخبگان دانشگاه شهید ستاری در این دانشگاه طراحی و ساخته شده است.

وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران قطب ساخت شبیه‌سازهای پروازی در منطقه غرب آسیاست، تصریح کرد: شبیه‌سازهایی که قبلاً در اختیار داشتیم را به روزرسانی کرده و برای هواپیماهایی که شبیه‌ساز آن را نداشتیم، شبیه‌ساز آن‌ها توسط جهاد خودکفایی نهاجا طراحی و ساخته شده است.

فرمانده نیروی هوایی ارتش از آمادگی این نیرو برای طراحی و تولید شبیه‌ساز مراقبت پرواز برای سازمان‌هایی که به آن نیاز دارند، خبر داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آنچه در این مطلب می خوانید

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

آخرین اخبار سایت