­وزیر بهداشت خبرداد:

ایجاد بازار دارویی ایران در تاجیکستان/ تقویت دیپلماسی سلامت

اشتراک گذاری :

خبرداری؟ به نقل از وبدا، بهرام عین اللهی روز یکشنبه افزود: نزدیکی‌های فرهنگی و زبانی ایران و تاجیکستان بسیار است و سفر به این کشور با چند هدف مهم در حوزه سلامت صورت می‌گیرد که ایجاد بازار دارویی برای ایران در تاجیکستان از اهم محورهای آن است.

وزیر بهداشت با بیان این که ایران بیش از ۹۸ درصد نیاز دارویی خود را بر اساس توان داخلی رفع کرده است، خاطرنشان کرد: این ظرفیت می‌تواند بازار خوبی برای صنعت دارویی ایران در کشورهای منطقه ایجاد کند.

عین اللهی سفر دو روزه به تاجیکستان را در مسیر تقویت دیپلماسی سلامت دانست و اظهارداشت: در این سفر به دنبال صادرات تجهیزات پزشکی و دارویی و تقویت ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان در تولید و توسعه بازار تجهیزات پزشکی ایران هستیم و از مراکز درمانی و دانشگاهی تاجیکستان بازدید می کنیم.

وزیر بهداشت تصریح کرد: با توجه به زبان مشترک ایران و تاجیکستان، گسترش گردشگری سلامت از دیگر محورهای این سفر است و در تلاشیم هر چه زودتر برای انتخاب و اعزام رایزن سلامت به کشورهای دوست اقدام کنیم. به همین دلیل کشور تاجیکستان از اولین کشورهایی خواهد بود که رایزن سلامت را با هدف توسعه بازار محصولات سلامت محور و همچنین گردشگری سلامت در آنجا مستقر خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آنچه در این مطلب می خوانید

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

آخرین اخبار سایت