اهمیت زیر ساخت امن خدمات تراکنشی در نظام پرداخت (+فیلم)

اشتراک گذاری :

خبرداری؟ یکی از حوزه‌های مهم در تجارت الکترونیک مسئله زیرساخت و امنیت سیستم‌های پرداخت است. نمایشگاه الکامپ ۱۴۰۲ به عنوان اصلی‌ترین نمایشگاه در حوزه تجارت الکترونیک شاهد حضور شرکت‌های فعال در شاخه امنیت زیرساخت سیستم‌های پرداخت است.

 

شرکت زیرساخت امن خدمات تراکنشی به عنوان یکی از شرکت‌های فعال در زمینه امنیت شبکه‌های پرداخت با شرکت در نمایشگاه الکامپ ۱۴۰۲ با حضور مدیرعامل خود رسول قربانی ضمن ارائه محصولات شرکت از تولیدات آینده شرکت زیرساخت امن خدمات تراکنشی رونمایی کرد.

 

رسول قربانی ضمن معرفی شرکت هلدینگ بهسازان فردا به ماموریت این شرکت پرداخت: شرکت هلدینگ بهسازان فردا شامل شرکت‌های زیرساخت شبکه امن خدمات تراکنشی، شرکت به پرداخت، شرکت یاس ارغوانی و صنایع یاس. پنج شرکتی که زیرمجموعه‌ی هلدینگ بهسازان فردا هستند هر کدام ماموریتی تعریف شده دارند. شرکت زیرساخت شبکه امن خدمات تراکنشی تنها شرکتی است که در حوزه زیرساخت کار می‌کند.

 

تمام زیرساخت‌های بانکی، مراکز داده و شبکه سرور‌ها همه با طراحی، راه‌اندازی و پشتیبانی با شرکت زیرساخت هست. شرکت‌های دیگر بیشتر در حوزه‌ی اپلیکیشن کار می‌کنند و سامانه‌های بانکی را توسعه می‌دهند و راه‌اندازی می‌کنند. سرویس‌های آنلاین راه‌اندازی می‌کنند، ولی راهبری و میزبانی سرویس‌ها در مراکز داده‌ای است که ما در شرکت زیرساخت شبکه امن خدمات تراکنشی انجام می‌دهیم.

 

از سال هزار و سیصد و نود شرکت زیرساخت امن خدمات تراکنشی تأسیس شده و تا الان دوازده سال است که خدمات آی‌تی و زیرساختی ارایه می‌دهد. شرکت زیرساخت در چهار حوزه اصلی خدمات ارایه می‌دهد؛ اول زیرساخت فیزیکی مراکز داده است که شامل طراحی و ساخت مرکز داده است هم برای بانک هم برای سازمان‌های بیرونی این کار را انجام می‌دهد. دوم طراحی و توسعه شبکه است سوم زیرساخت داخلی و اجزای مرکز داده است شامل سرور‌ها سوییچ‌ها و اجزای مراکز داده است. بخشی هم بخش امنیت است که بحث خیلی مهمی است و با توجه به اینکه داده‌های مهمی در مراکز داده بانک‌ها ذخیره شده امنیت از اهمیت بالایی برای بانک‌ها برخوردار است و قاعدتاً باید از این دارایی‌های اطلاعاتی حفاظت بشود.

 

حوزه‌ای که امسال ما در شرکت زیرساخت امن خدمات تراکنشی برنامه‌ریزی کردیم و چند تا از محصولاتمان امسال به بهره‌برداری برسانیم. امیدواریم که تا انتهای سال به بهره‌برداری برسد، دوتا از محصولات که همین الان به بهره‌برداری رسیده یک اینترنت امن هست که این سرویس الان برای برخی از سازمان‌ها پیاده‌سازی کردیم و ارایه می‌دهیم که یک راهکاری است که تقریباً ریسک‌هایی که از طریق امنیت به مجموعه شرکت‌ها منتقل می‌شود از طریق اینترنت منتقل می‌شود را کاهش می‌دهد و نزدیک به صفر می‌کند. محصول دیگر محصول اتومیشن نتورک است که طراحی نرم‌افزاری است از تعدادی از بچه‌های فنی یک محصولی را تولید کردند که پیکربندی و نگهداری شبکه را خیلی راحت‌تر انجام می‌دهد.

 

امسان تا آخر سال ما قصد داریم محصولی بومی تولید کنیم که برنامه‌ریزی را کردیم و‌امیدواریم تا آخر سال بتوانیم به مرحله‌ی تولید برسانیم و روی مبحث کلود هم یکی از مباحثی است که امسال برنامه‌ریزی کردیم البته قبل از این روی بحث کلود شرکت زیرساخت برنامه‌ریزی کرده و زیرساخت آن را ایجاد کرده منتهی کلود سطوح مختلفی دارد، اگر تعریف کلی بخواهم از کلود بدهم به این صورت است که ما اگر بخواهیم سرویس شما مستقل برای خود ارایه بدهید به عنوان سرویس آن‌پرمیس و این‌هاوس مستقل شناسایی می‌کنیم و برای خود ایجاد می‌کنه، زمانی هم شما می‌توانید به صورتی یک پلتفرم زیرساخت مجازی ایجاد کنید و سرور مجازی در اختیار مصرف‌کنندگان قرار می‌دهید که ما این سرویس را از سال قبل داشتیم در شرکت زیرساخت امن خدمات تراکنشی و بنا داریم یک مرحله جلوتر که سرویس پلتفرم سرویس هست را پیاده‌سازی بکنیم و بتوانیم یک لایه جدیدتر از لایه ابری را پیاده‌سازی و بهره‌برداری کنیم.

 

رسول قربانی درباره نمایشگاه الکامپ افزود: نمایشگاه الکامپ به نظرم بزرگترین رویداد در حوزه‌ی آی تی در کشور است که بیست و شیش دوره آن در حال برگزاری است. امسال در این چند سال اخیر به دلیل وجود پاندمی کرونا برگزار نشده، در نمایشگاه امسال استقبال خیلی خوبی مشاهده می‌شود یعنی شرکت‌کنندگان در نمایشگاه هم شرکت‌هایی که محصول ارایه می‌دن هم بازدیدکنندگان خیلی کامل و جامع و پررنگ امسال حضوریافتند در نمایشگاه و یکی از دلایل آن که بیانگر همین تمدید نمایشگاه بوده. روز پنجشنبه با اینکه روز تعطیل رسمی است، ولی تمدید کردند به دلیل این که بتوانند مردم و در واقع مشتریان تو حوزه آی‌تی بیان و واقعاً توسعه‌هایی که تو این چند سال تو حوزه‌ی آی تی اتفاق افتاده را ببینند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آنچه در این مطلب می خوانید

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

آخرین اخبار سایت