امیرعبداللهیان: ایران محدودیتی برای گسترش مناسبات با هند ندارد

اشتراک گذاری :

خبرداری؟

حسین امیرعبداللهیان در دیدار ویکرام میسری، معاون امور بین الملل مشاور امنیت ملی نخست وزیر هند، از حمایت هند برای عضویت کامل جمهوری اسلامی ایران در سازمان همکاری‌های شانگهای قدردانی و براهمیت بهره گیری از ظرفیت این سازمان در توسعه همکاری های اقتصادی دوجانبه تاکید کرد.

وزیر امورخارجه پروژه راهبردی بندر چابهار را مهم توصیف کرد و با اشاره به تاریخ غنی و ممتاز همکاری های مشترک و دوستانه ایران و هند اظهارداشت: جمهوری اسلامی ایران هیچ محدودیتی برای گسترش مناسبات با هند ندارد.

امیرعبداللهیان ابراز امیدواری کرد فصل تازه ای از همکاری در پیشبرد پروژه بندر چابهار و کریدور شمال-جنوب را شاهد باشیم.

وزیر امور خارجه کشورمان همچنین با ابراز قدردانی از برگزاری خوب جلسه سران شانگهای به ریاست نخست وزیر هند و ابلاغ سلام صمیمانه آیت الله رئیسی، رییس جمهور اسلامی ایران به نخست وزیر هند، دیدار و مشورت های مستمر سران را حائز اهمیت در پیشبرد همکاری های دوجانبه خواند.

ویکرام میسری، معاون امور بین الملل مشاور امنیت ملی نخست وزیر هند در این دیدار، عضویت جمهوری اسلامی ایران در سازمان شانگهای را تبریک گفته و الحاق ایران به این سازمان را موجد فرصت های تازه برای گسترش همکاری های دو کشور ارزیابی کرد.

وی با اشاره به مذاکرات مثبت خود با همتایان ایرانی و روس در خصوص پروژه کریدور شمال -جنوب، مسائل زیرساختی و اداری موجود را در مذاکرات سه جانبه قابل رفع دانسته و ابراز امیدواری کرد همکاری های فی مابین تداوم یافته، بیش از پیش گسترش یابد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آنچه در این مطلب می خوانید

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

آخرین اخبار سایت