معاون اقتصادی و سرمایه گذاری منطقه آزاد انزلی تشریح کرد

استفاده از ظرفیت تجارت و گردشگری در کشتیرانی

اشتراک گذاری :

خبرداری؟ وحید طالب پور با اشاره به اهمیت سواحل دریای خزر که در نوار شمالی کشور وجود دارد گفت: باید از ظرفیت سواحل دریای خزر نهایت استفاده را ببریم.

وی به تشریح رویکرد دوگانه سواحل دریای خزر پرداخت و گفت: از آنجا که کشور‌های دریای خزر ارتباط اقتصادی خوبی با کشورمان دارند و در قالب واردات و صادرات به فعالیت تجاری با این کشور‌ها مشغول هستیم، می‌توانیم از ظرفیت دریای خزر برای انتقال کالا استفاده کنیم.

معاون اقتصادی و سرمایه گذاری منطقه آزاد انزلی با تاکید بر اینکه از ظرفیت کشتیرانی در دریای خزر غافل نبوده ایم گفت: در شرایط فعلی کشتی‌های تجاری در منطقه آزاد انزلی کار می‌کنند و توانسته ایم از کشتیرانی استفاده خوبی ببریم.

وی با تاکید بر اینکه نمی‌توانیم و نباید ظرفیت دریای خزر را نادیده بگیریم گفت: حجم بسیار گسترده‌ای از تجارت با اوراسیا شامل قزاقستان، روسیه و دیگر کشور‌ها از طریق بنادر انزلی و کاسپین انجام می‌شود.

طالب پور از گردشگری به عنوان ظرفیت بسیار بزرگ دریا یاد کرد و گفت: در کنار کار تجاری که با جدیت انجام می‌دهیم، دو ماموریت دیگر را دنبال می‌کنیم که یکی از آن‌ها گردشگری دریایی است.

 

بیشتر بخوانید:

وی با اعلام اینکه می‌توانیم در قالب سفر‌های دریایی، از این ظرفیت برای گردشگری استفاده کنیم گفت: برای تحقق گردشگری دریایی، اسکله را توسعه می‌دهیم، لایروبی می‌کنیم و کار‌های متفاوتی در پس کرانه انجام می‌شود تا گردشگری دریایی با مشکل رو به رو نشود و بتوانیم گسترش بدهیم.

معاون اقتصادی و سرمایه گذاری منطقه آزاد انزلی از ساخت و ارایه خدمات به کشتی‌ها به عنوان ظرفیتی دیگر یاد کرد و گفت: در وهله اول بحث ساخت کشتی و صنایع دریایی را با جدیت در دستور کار داریم تا هم نیاز‌های داخل به کشتی را پاسخ دهیم و هم بتوانیم در آینده به صادرات کشتی‌های ساخت داخل بپردازیم.

طالب پور با اعلام اینکه کشتی‌های بسیاری در دریای خزر رفت و آمد می‌کنند گفت: این کشتی‌ها نیاز به خدمات رسانی در بخش‌های گوناگون دارند به همین دلیل تعمیرات و سرویس دهی به کشتی‌ها را نیز در دستور کار قرار دادیم که در کنار کار تجاری قرار دارد و فعال می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *